قیمت پروتز مچ پا هوشمند در ایران چقدر است؟⭐ساخت آن برای اولین بار در ایران

یکی از بهترین و کاربردی ترین انواع پای مصنوعی در کشور، پای مصنوعی هوشمند است. اگر اخیرا به دلیل حادثه، پای تان از ناحیه مچ قطع شده است، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید؛ ما قصد داریم در مورد قیمت مچ پای مصنوعی هوشمند پا نکاتی را بیان کنیم.

پروتز مچ پا هوشمند چیست؟ قیمت پروتز مچ پا هوشمند در کشور چقدر است؟

قبل از آنکه در مورد قیمت مچ پای مصنوعی هوشمند نکاتی را بیان کنیم، خوب است خیلی مختصر و کوتاه در مورد مشخصاتی که دارد، حرف بزنیم. پروتزهای هوشمند، یکی از بهترین انواع پاهای مصنوعی هوشمند در کشور به شمار می روند. این پاهای مصنوعی، هم برای قطع عضو از زیر زانو و مچ پا ساخته می شوند و هم کسانی که پای آنها از بالای زانو قطع شده است می توانند برای ساخت آن اقدام کنند.

یکی از مواردی که باعث شده این نوع پروتز، محبوبیت زیادی نزد متقاضیان پیدا کند، کنترل آن به کمک اطلاعاتی است که از محیط دریافت می شود. در مچ پای مصنوعی هوشمند، حسگرهای زیادی به کار برده شده است که به فرد امکان می دهند با دریافت اطلاعات از محیط بتواند روی سطوح متفاوت با سرعت های گوناگون راه برود. به نقل از خبرگزاری های فارس، ایلنا و مشرق، پایار نوعی از مچ پای مصنوعی هوشمند را ساخته که فرد به کمک آن می تواند با حفظ تعادل و پایداری بیشتری راه برود. کسانی که پروتز ساخته شده توسط این مجموعه را نصب می کنند می توانند به شکل طبیعی تری راه بروند و قدم بردارند.

نکته ای که باید به خاطر داشته باشید، این است که قیمت پروتز مچ پا هوشمند از قیمت پروتزهایی که هیچ کاربردی ندارند و از آنها به عنوان پروتزهای زیبایی یاد می کنند، بالاتر است؛ زیرا تکنولوژی و فناوری مدرن در این نوع پروتز به کار برده شده است و همین مساله، یکی از دلایل افزایش قیمت آن به شمار می رود. البته، مزیت هایی که این نوع پروتز دارد باعث جبران هزینه بالای آن شده است. افرد به کمک پروتزهای هوشمند می توانند کارهای متنوعی را انجام دهند.

قیمت پروتز پا زیر زانو بیشتر است یا قیمت پروتز مچ پا هوشمند؟

برای آنکه بتوانیم قیمت پروتز مچ پا هوشمند و قیمت پروتز پا زیر زانو را مقایسه کنیم، باید یک مورد را گوشزد کنیم. عوامل متعددی را می توان نام برد که روی قیمت پروتزها تاثیر دارند که یکی از آنها وسعت قطع عضو است. گستردگی و وسعت قطع عضو، زمانی روی ساخت پروتزها تاثیر می گذارد که از یک ماده و یک روش در تولید آنها استفاده شده باشد. مثلا، اگر قرار باشد در ساخت پروتز مچ پا و ساخت پروتز زیر زانو از سیلیکون استفاده شود، قیمت پروتز زیر زانو سیلیکونی بیشتر خواهد بود؛ زیرا حجم و وسعت قطع شدگی در آن بیشتر است.

با توجه به نکته ای که در بالا گفتیم، نمی توان خیلی راحت و تنها با در نظر گرفتن یکی و یا دو عامل به این نتیجه رسید که مچ پای مصنوعی هوشمند گران تر است یا پروتز زیر زانو. کسانی که بنا به شرایطی که دارند، می خواهند برای ساخت یکی از انواع پروتز اقدام کنند، بهتر است برای آنکه در جریان قیمت دقیق پاهای مصنوعی قرار گیرند با کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح و معبر در کشور، مانند پایار صحبت کنند. قیمت ساخت انواع پروتز و قیمت ساخت پروتز مچ پا کلینیک پایار ، خیلی مناسب و معقول تعیین شده است.

قیمت پروتز پا با بیمه چقدر است؟ ایا بیمه قیمت پروتز مچ پا هوشمند را پرداخت می کند؟

قیمت پروتز پا با بیمه چقدر است، سوال متداول اغلب کسانی است که برای آنها پرداخت هزینه پروتز به دلیل شرایط مالی بدی که دارند، کار سختی است. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بیمه های دولتی در کشور ما، خدمات خوبی ارائه می کنند، اما همه هزینه هایی را که فرد برای آسیب های جسمانی اش باید بپردازد، جبران نمی کند. قیمت ساخت اندام های مصنوعی و قیمت پروتز مچ پا هوشمند یکی از همان مواردی است که تحت پوشش بیمه های دولتی در کشور قرار ندارد.

البته، ما در کشورمان فقط بیمه های دولتی را نداریم و بیمه های خصوصی نیز چند سالی است که فعالیت خوبی را در کشور شروع کرده اند. این بیمه ها با دریافت حق بیمه از فرد، او را تحت پوشش خود می برند. خدمات ساخت اندام های مصنوعی یکی از مواردی است که بیمه های تکمیلی، آن را تحت پوشش داشته و هزینه ای از بابت ساخت آن به بیمه شوندگان پرداخت می کنند.

اگر می خواهید بدانید که بیمه تکمیلی تان چقدر از هزینه های ساخت پروتز را می پردازد، بهتر است با کارشناسان بیمه مذکور صحبت کرده و در این خصوص اطلاعات بیشتری را به دست آورید.

قیمت پای مصنوعی دست دوم چقدر است؟

در بالاتر اشاره کردیم که قیمت پروتز مچ پا هوشمند بالاست و این نوع پروتز، یکی از گران ترین انواع پروتز در کشور محسوب می شود. همین گران بودن نوع پروتز، برخی افراد را وسوسه می کند که برای تهیه پاهای مصنوعی دست دوم اقدام کنند. درست است که قیمت پای مصنوعی دست دوم از قیمت پروتزهایی که برای بار اول ساخته می شوند بالاتر است، اما کسی که می خواهد یک پای مصنوعی دست دوم را نصب کند، آیا به مساله هماهنگی پروتز با بدن خود توجه و دقت کرده است؟ آیا این فرد اطلاع دارد که پروتزها به صورت اختصاصی برای هر فرد ساخته می شوند و یک پروتز فوق پیشرفته را فرد دیگری نمی تواند نصب کند؟

پس، اگر به دنبال آن هستید که با نصب پای مصنوعی، به مشکلات ناشی از قطع عضو خود پایان دهید، در اولین قدم به کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح و معتبر در کشور، مانند پایار مراجعه کنید. در این مراکز با در نظر گرفتن بودجه شما و همین طور با توجه به همه نیازهایی دارید یک پروتز کاربردی برای شما ساخته می شود. این بهترین و برترین راه برای کاهش عوارض و مشکلات ناشی از قطع عضو است. ما خرید پاهای مصنوعی دست دوم را به هیچ عنوان به افراد پیشنهاد نمی کنیم.

کلام آخر

قیمت پروتز مچ پا هوشمند، موضوع صحبت ما در این مقاله بود. امیدواریم نکاتی که بیان کردیم درافزایش اطلاعات شما کمک کننده بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *