چه عواملی بر نتایج لیزر موهای زائد تاثیر می گذارد ؟

چه عواملی بر نتایج لیزر موهای زائد تاثیر می گذارد ؟

سالهاست که لیزر موهای زائد به محبوب ترین و پرطرفدارترین روش از بین بردن موهای زائد تبدیل شده است و در این میان با افزایش آگاهی و اطلاعات افراد درباره لیزر موهای زائد همه به دنبال اثربخشی بالای لیزردرمانی می باشند تا در کمترین تعداد جلسات بهترین نتیجه را بگیرند. اما چه عواملی بر نتایج لیزر موهای زائد تاثیر می گذارد ؟ برای اطلاع از این عوامل در ادامه با ما همراه باشید.

رنگ پوست :

رنگ پوست یکی از عوامل مهم بر اثربخشی لیزر موهای زائد بوده و هر چه رنگ پوست شما روشن تر باشد ، نتایج حاصل از انجام لیزر بهتر و زودتر اثربخش خواهد بود ، اگرچه این روش برای همه نوع رنگ پوست انجام می گیرد ، اما ممکنست برای دسترسی به نتایج مطلوب ، تعداد جلسات لیزر درمانی بیشتری نیاز باشد. لازم به توضیح است که با پیشرفت تکنولوژی و ابداع لیزر اندیاگ ، پوست های تیره نیز می توانند لیزر موهای زائد را بصورت ایمن و بی خطر انجام دهند تا همه افراد از مزایای پوست صاف و بدون مو بهره ببرند.

رنگ مو :

از دیگر عوامل تاثیر گذار بر نتایج لیزر موهای زائد می توان به رنگ مو اشاره کرد و هر چه رنگ موهای شما تیره تر باشد ، لیزر درمانی موثرتر خواهد بود ، چرا که نور لیزر به راحتی رنگدانه تیره فولیکول مو را شناسایی کرده و هدف گیری می کند تا بدین ترتیب فولیکول مو آسیب دیده و از بین برود. بدین جهت نور لیزری که متخصص لیزر برای هر فرد استفاده می کند بنا به رنگ پوست و رنگ مو متفاوت می باشد و از طول موج های متفاوتی برای هدف گیری بهتر رنگ های مو روشن کمک می گیرد.

هورمون ها :

چنانچه اطلاع دارید ، سطح هورمون ها بر روی رشد مو تاثیر می گذارند ، درنتیجه بر درمان لیزر موهای زائد نیز تاثیرگذار است. ازین رو هرچه سطح هورمون های مردانه در بانوان بالاتر باشد ، موهایشان سریع تر رشد کرده و نیاز به درمانی لیزر موهای زائد بیشتری دارند و دیرتر به جلسات شارژ می رسند و حتی در صورت عدم درمان هورمونی ممکنست هرگز به جلسات شارژ نرسند. متخصص لیزر در بهترین کلینیک زیبایی در رشت در مورد سابقه پزشکی شما و اینکه آیا از داروهای هورمونی استفاده می کنید ، پرس و جو می کند چرا که این موارد بر نتایج لیزر موهای زائد تاثیر منفی می گذارد.

چرخه رشد مو :

از دیگر عوامل تاثیرگذار بر نتایج لیزر موهای زائد چرخه رشد مو می باشد. از آنجا که مو دارای چرخه رشد فعال ، انتقال و استراحت است و نور لیزر موهای زائد تنها در فاز فعال از چرخه رشد فولیکول مو را شناسایی می کند ، لذا حتی بهترین روش حذف موهای زائد هم نمی تواند تمامی فولیکول های مو را در یک زمان از بین ببرد چرا که موهای زائد بطور همزمان رشد نمی کنند و همگی در یک فاز قرار ندارند. این دلیلی است که آکادمی درماتولوژی امریکا توصیه می کند که بین یک ماه تا یک ماه و نیم برای لیزر بدن و 28 تا 30 روز برای لیزر صورت برای زمانبندی جلسه بعدی لیزر منتظر بمانید.

از آنجا که تشخیص دقیق چرخه رشد مو در هر لحظه دشوار است ، اما این احتمال وجود دارد که درصد زیادی از موها پس از چندین جلسه لیزر درمانی از بین برود و بیشتر مراجعین لیزر موهای زائد به درمان 6 تا 8 جلسه بصورت ماهانه نیاز دارند و پس از آن جلسات ترمیم چند ماهه و در نهایت بهترین حالت جلسات ترمیم لیزر موهای زائد به سالی یکبار خواهد رسید. در این باره متخصص لیزر موهای زائد در کلینیک زیبایی اطلاعات بیشتری درباره چرخه رشد مو و نحوه برنامه ریزی و تنظیم جلسات بعدی لیزر در اختیار شما قرار می دهد.

عدم استفاده از محصولات یا روشهای دیگر رفع موهای زائد

از محصولات رفع موهای زائد می توان به کرم های موبر ، موم و اپیلاسیون و روشهای دیگر همچون بند انداختن و موچین و … اشاره کرد که همه این موارد در جلسات لیزر موهای زائد اختلال ایجاد می کند. چنانچه اگر قبل و در بین جلسات لیزر از این روشها استفاده کنید باعث می شود تا فولیکول مو برای نور لیزر قابلیت شناسایی نداشته باشد و درمان با لیزر اثربخش نباشد چرا که به عنوان مثال با از ریشه درآوردن موها در روش اپیلاسیون ، نور لیزر نمی تواند فولیکول مو را هدف گیری کند.

ازین روست که بهترین روش برای اصلاح قبل و در بین جلسات لیزر موهای زائد ، شیو با تیغ معرفی می شود که با بریدن ساقه مو از روی پوست باعث می شود که ریشه در فولیکول مو باقی مانده و نور لیزر بتواند به رنگدانه فولیکول مو برسد.

متخصص لیزر

در نظر داشته باشید یکی از مهمترین نکاتی که درباره لیزر موهای زائد باید به یاد داشته باشید ، متخصص یا کارشناس لیزر متبحر و ماهر است تا بهترین نتیجه را از لیزر درمانی بگیرید. بسیاری از افراد ادعا می کنند که در زمینه لیزر موهای زائد حرفه ای هستند ، اما برای اطمینان صلاحیت آنها را از طریق مدارک مربوط به لیزر از سازمانهای ذیربط بخواهید و یا اینکه از دیگر مراجعین مرکز لیزر موهای زائد درباره اپراتور لیزر سوال بپرسید.

اگرچه لیزر موهای زائد یک درمانی سریع و ساده و ایمن است ، اما اگر بدرستی انجام نگیرد می تواند آسیب های ماندگاری به پوست وارد کند ، چرا که که عموم آسیب ها و سوختگی های پوست در اثر لیزر موهای زائد در اثر انجام نادرست لیزر ، عدم آشنایی با طول موج لیزر ، انتخاب نادرست طول موج برای هر رنگ مو و پوست ، عدم نگهداشتن درست هندپیس لیزر ، زاویه تابش و … توسط متخصص لیزر رخ می دهد.

کاهش دائمی موهای زائد با لیزر

به این نکته توجه داشته باشید که از لیزر موهای زائد چه انتظاری دارید آیا حذف کامل و دائمی را از لیزر درمانی می خواهید ؟ چنین نیست و روش لیزر موهای زائد توسط سازمان غذا و داروی امریکا بعنوان کاهش دائمی موهای زائد معرفی شده است و در نتیجه برای همیشه موهایتان را از بین نخواهد برد و پس از رسیدن به جلسات شارژ چندین ماهه باید با مشورت متخصص لیزر بتوانید بهترین زمان بندی را برای جلسات ترمیم لیزر خود داشته باشید و در نهایت سالی یکبار به این جلسات ترمیمی ادامه دهید.

بعنوان جمع بندی ، از نکاتی باید برای اثربخشی نتایج لیزر موهای زائد به آن اشاره کنیم ، مراجعه به بهترین کلینیک زیبایی مجهز به جدیدترین دستگاه لیزر موهای زائد با سه طول موج الکس ، دایود و اندیاگ مناسب برای تمامی پوست ها ، مجهز به تیم پزشکی و مشاوره رایگان برای اینکه آیا شما کاندید مناسبی برای لیزر موهای زائد هستید یا خیر. همچنین در صورت شک پزشک به مشکلات هورمونی ، تجویز آزمایشات مربوطه برای پیگیری و درمان تا نتایج درستی از لیزر موهای زائد بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *