تفاوت جراحی بینی در خانم‌ها و آقایان

تمایل به زیبایی یکی از نیازهای تمام انسان‌هاست و این در هیچ سن، جنسیت و نژادی مستثنی نیست. البته باید توجه داشته باشید که برخی افراد برای زیبایی اهمیت بیشتری قائل‌اند. جراحی بینی در خانم‌ها و آقایان از محبوب‌ترین روش‌های زیبایی به حساب می‌آید. جراحی بینی در خانم‌ها و آقایان تفاوت‌های خاصی دارد؛ چرا که ویژگی‌های بینی و همچنین استاندارد زیبایی آن در آقایان و خانم‌ها متفاوت است. در ادامه به بررسی این ویژگی‌ها و تفاوت‌های جراحی بینی در خانم‌ها و آقایان خواهیم پرداخت.

جراحی بینی در مردان چگونه است؟

جراحی بینی در مردان باید با توجه به سایر ویژگی‌های چهره مثل چانه،‌ گونه، چشم، ابرو، لب و حتی موها صورت بگیرد. علاوه بر این با توجه به نقص‌هایی که در بینی وجود دارد، اصلاحات لازم در ساختار آن انجام می‌شود. قوز،‌ پولیپ و یا عدم تقارن بینی با این جراحی بهبود می‌یابد و فرم اصلی خود را به دست می‌آورد. اگرچه جراحی بینی در مردان به منظور کاهش بافت اضافه و سایز بینی صورت می‌گیرد، اما از باریک و نوک تیز شدن بیش از حد آن اجتناب می‌شود.

جراحی بینی در مردان تا حد زیادی به درخواست خود فرد بستگی دارد، اما معمولا فرم‌های فانتزی و سر بالا کمتر برای آقایان انتخاب می‌شود. از این رو متخصصان تکنیک‌های دیگری را برای جراحی بینی آقایان به کار می‌برند.

بیشتر بخوانید: جراحی بینی زیر 18 سال ممکن است؟

جراحی بینی مردانه چه ویژگی و معیارهایی دارد؟

جراحی بینی در مردان به گونه‌ای انجام می‌شود که ویژگی‌های یک چهره مردانه را حفظ کند و استانداردهای زیبایی را در سایر اعضای چهره دستکاری نکند. معمولا بینی مردان دارای یک برجستگی در پل بینی بوده و نوک بینی با زاویه 90 درجه نسبت به لب قرار دارد؛ بنابراین با جراحی بینی نباید نوک بینی بیش از حد افتاده یا سر بالا باشد. علاوه بر این نوک بینی مردان نسبت به زنان برجستگی بیشتری دارد.

در نهایت، نتیجه جراحی بینی در مردان ظاهر متفاوت‌تری نسبت به خانم‌ها دارد که علت آن هم فرم متفاوت و استانداردهای متفاوت زیبایی در این افراد است. بنابراین بینی مردان نسبت به زنان بزرگ‌تر و مقاوم‌تر خواهد بود؛ همچنین بینی نباید ظاهر فانتزی داشته باشد و طبیعی‌تر خواهد بود. گاهی برای اینکه بینی مردانه ظاهر متناسب داشته باشد ممکن است پیوند غضروف یا استخوان انجام شود.

برای اینکه این نتیجه برای زیباجویان مطلوب باشد، می‌بایست تحت نظر جراح بینی مجرب و ماهر انجام شود.

جراحی بینی در زنان چگونه است؟

جراحی بینی در زنان به گونه‌ای صورت می‌گیرد که علاوه بر حفظ عملکرد طبیعی، ظاهر دلخواه فرد را نیز داشته باشد. معمولا چهره خانم‌ها ظریف‌تر از آقایان است و به همین دلیل عمل بینی باید با هدف دستیابی به این استاندارد انجام شود. جراحی بینی در خانم‌ها اغلب با مداخلات درمانی بیشتری همراه است و تغییرات اساسی در ساختار بینی ایجاد می‌کند. علاوه بر این، نواقص موجود در نوک و پل بینی به خوبی رفع شده و تقارن لازم در بینی ایجاد می‌شود. در ادامه بیشتر با تفاوت‌های جراحی بینی در خانم‌ها و آقایان می‌پردازیم.

جراحی بینی در خانم‌ها چه ویژگی و معیارهایی دارد؟

بینی خانم‌ها نسبت به آقایان ویژگی‌های متفاوتی دارد و به همین دلیل جراحی بینی در خانم‌ها با معیارهای متفاوتی انجام می‌شود. بینی خانم‌ها معمولا پوست نازک‌تری داشته و غضروف ضعیف‌تری دارد. بنابراین بعد از جراحی بینی با تغییرات بیشتری مواجه شده و بسیار کوچک‌تر می‌شود. خانم‌ها اغلب تمایل دارند که بینی پس از جراحی فرم فانتزی یا عروسکی داشته باشد و کوتاه‌تر و نازک‌تر شود. در این صورت بینی فرم مرتب‌تری داشته و نوک آنها کوچک‌تر است. همچنین سوراخ‌های بینی در خانم‌ها کوچک‌تر و پل بینی کوتاه‌تر خواهد بود.

یکی از مهم‌ترین اصول جراحی بینی در خانم‌ها این است که این عمل باید حداقل آثار را باقی بگذارد. بنابراین باقی نماندن جای زخم و اسکار و تناسب فرم بینی با سایر اعضای صورت بسیار حائز اهمیت است.

جراحی بینی مردانه با زنانه چه تفاوت‌هایی دارد؟

همانطور که تا کنون متوجه شدید یک جراح حاذق تفاوت‌های زیادی در نحوه انجام جراحی بینی مردانه و زنانه قائل می‌شود. قطعا با توجه به تفاوت‌هایی که در ساختار بینی، ظاهر بینی و چهره آقایان و خانم‌ها وجود دارد، این عمل در این افراد متفاوت است. در ادامه مهم‌ترین تفاوت‌های جراحی بینی مردانه و زنانه را بررسی می‌کنیم.

تفاوت در اندازه و ساختار

بینی مردان به طور کلی بزرگ‌تر از بینی زنان است که با اندازه صورت نیز تناسب دارد. بینی آقایان غضروف و استخوان بزرگ‌تر و محکم‌تری دارد که باعث می‌شود نحوه انجام عمل و نتیجه نهایی متفاوت باشد. آقایان برای جراحی بینی دوست ندارند که بینی آنها بیش از اندازه کوچک شود؛ اما خانم‌ها ترجیح می‌دهند تا حد امکان بینی کوچک‌تری داشته باشند.

تفاوت در ضخامت پوست

پوست بینی در مردان زخیم‌تر است و بافت‌های نرم بیشتری دارد. بنابراین برای جراحی بینی مردانه باید مداخلات بیشتری انجام داد تا فرد به نتیجه دلخواه خود برسد. اما خانم‌ها پوست بینی نازک‌تری دارند که همین باعث می‌شود تا برای رسیدن به نتیجه دلخواه به مداخلات کمتری احتیاج باشد. با این وجود از آنجایی که خانم‌ها جزئیات بیشتری را برای عمل بینی در نظر می‌گیرند، پزشک باید به کوچک‌ترین جزئیات بینی نیز توجه داشته باشد.

نوک بینی

مداخلاتی که در طی جراحی بینی روی نوک بینی انجام می‌شود، تا حد زیادی به فرم آن و میزان افتادگی بستگی دارد. اما به طور کلی خانم‌ها تمایل دارند نوک بینی آنها کوتاه‌تر شده و اصطلاحا سر بالا باشد. علاوه بر این، پل بینی در خانم‌ها باید صاف‌تر بوده و ظاهر آن زاویه بیشتری داشته باشد. اما نوک بینی در آقایان بزرگ‌تر خواهد بود تا ظاهر مردانه چهره را حفظ کند.

نتیجه گیری

جراحی بینی در خانم‌ها و آقایان با تکنیک متفاوتی انجام می‌شود و نتایج متفاوتی هم دارد. اگرچه همواره استثناهایی وجود دارد و عمل بینی تا حد زیادی به انتظارات خود فرد بستگی دارد؛ اما بینی زنانه ظاهر ظریف‌تر و کوچک‌تری نسبت به بینی مردانه دارد. پزشک برای اینکه بتواند این ظاهر را حفظ نماید و معیارهای زیبایی بینی را به خوبی درک کند، لازم است نسبت به فیزیولوژی و آناتومی بینی و چهره اطلاعات بالایی داشته باشد. همچنین لازم است جراح تجربه بیشتری داشته باشد تا ظاهر بینی را در افراد مختلف به وضعیت دلخواه تغییر دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *