زیبایی پلک ها با جراحی بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی یک عمل زیبایی است که توسط چشم پزشک بر روی پلک تحتانی و فوقانی انجام می‌شود و در موارد نادری برای رفع اختلالات مختلف نیز استفاده می‌شود. به دلیل افزایش سن و عوامل محیطی، برخی از نواحی بدن مانند ناحیه اطراف چشم ممکن است زیبایی خود را از دست بدهند. مشکلات زیبایی که معمولاً به دلیل افتادگی و تورم خود را نشان می‌دهد ممکن است به دلیل پوسیدگی پوست، افزایش بافت‌های چربی یا ضعیف شدن عضلات رخ دهد.

بلفاروپلاستی چیست؟

اگرچه زیبایی پلک عملی است که عموماً برای اهداف زیبایی انجام می‌شود، اما این جراحی می‌تواند برای از بین بردن اختلال بینایی ناشی از افتادگی پلک نیز انجام شود. گاهی اوقات ممکن است پلک‌ها رنگ خود را از دست بدهند، افتادگی داشته باشند یا پف کرده به نظر برسند. این وضعیت ممکن است باعث اختلالات بینایی یا نگرانی‌های زیبایی شود. بلفاروپلاستی یک عمل جراحی است که برای دو منظور انجام می‌شود. فرآیند جراحی بلفاروپلاستی شامل برداشتن پوست، ماهیچه و بافت‌های چربی اضافی است. این روش سیاهی زیر چشم، پنجه کلاغی یا چین و چروک‌های جدی را از بین نمی برد. علاوه بر این، از آنجایی که این روش لیفت ابرو نیست، مشکل افتادگی ابرو را به وضوح حل نمی‌کند.

هدف از جراحی بلفاروپلاستی به دست آوردن ظاهر مطلوب با از بین بردن پوست اضافی پلک‌ها است. با این حال، برخی از افراد ممکن است برای جراحی زیبایی پلک مناسب نباشند و بنابراین پزشک تصمیم می‌گیرد که آیا جراحی زیبایی انجام شود یا خیر.

Blefaroplasti - Özel Sada Hastanesi

چه کسانی می‌توانند تحت بلفاروپلاستی قرار بگیرند؟

از آنجایی که پوست با افزایش سن خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد، پلک‌ها نیز ممکن است تحت تاثیر این بیماری قرار بگیرند و باعث افتادگی شوند. بلفاروپلاستی جراحی است که برای از بین بردن این افتادگی‌ها انجام می‌شود. زیبایی پلک عملی است که عموماً برای افراد بالای 30 سال انجام می‌شود که سالم هستند و بیماری‌های چشمی جدی ندارند. در عین حال، افرادی که سابقه خانوادگی پرولاپس دریچه دارند نیز ممکن است کاندیدای مناسب برای این عمل باشند. در صورت وجود افتادگی پوست در قسمت بالایی پلک و برآمدگی توده چربی، می‌توان بلفاروپلاستی را برای پلک‌های بالایی انجام داد.

با بلفاروپلاستی، فشار روی چشم کاهش می‌یابد و در نتیجه چشم‌ها بازتر به نظر می‌رسند. افرادی که دارای کیسه‌های زیر چشم یا افتادگی پلک پایین هستند، می‌توانند تحت عمل بلفاروپلاستی پلک پایین قرار گیرند که بافت شل پوست را ترمیم می‌کند. در عین حال، چربی پشت بافت پلک می‌تواند باعث ضعیف شدن عضلات و در نتیجه ظاهری خسته‌تر شود. برای رفع تمامی این مشکلات می‌توان از جراحی بلفاروپلاستی استفاده کرد.

علائم پیری پلک چیست؟

پوست اطراف چشم به ویژه در برابر پیری آسیب پذیر است. به دلیل شل شدن پوست یا تجمع چربی، معمولاً با افزایش سن، ممکن است مشکلات مختلفی روی پوست ایجاد شود. در عین حال ممکن است به دلیل نازک شدن پوست، چین و چروک در پلک‌های پایین و بالایی یا زیر چشم‌ها ایجاد شود. به طور کلی، مشکلات اطراف چشم که ممکن است به دلیل افزایش سن رخ دهد ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • رسوب چربی روی پلک باعث تورم می‌شود
  • کیسه‌های زیر چشم
  • افتادگی پلک پایین که باعث برجسته شدن بیش از حد سفیدی چشم می‌شود
  • چین و چروک و حلقه‌های تیره در پلک پایین

بلفاروپلاستی پلک بالا چگونه انجام می‌شود؟

بلفاروپلاستی پلک بالا عملی است که تقریباً 2 ساعت طول می‌کشد. پس از بیهوشی، جراح ابتدا برش‌های کوچکی در چین‌های پلک بالایی ایجاد می‌کند. علت این که برش در چین‌ها زده می‌شود این است که زخم‌های ناشی از برش‌های ایجاد شده در چین‌ها پس از برداشتن بخیه‌ها کمتر دیده شوند. سپس پوست از بافت زیرین جدا می‌شود و چربی و پوست اضافی برداشته می‌شود.

با این حال، باید مراقب بود زیرا برداشتن مقادیر بیش از حد چربی و پوست ممکن است باعث گودی نامطلوب در ناحیه شود. پس از اتمام عمل، برش‌ها با بخیه بسته می‌شوند. بخیه‌ها حدود 1 هفته باقی می‌مانند تا پوست بهبود یابد و سپس برداشته می‌شوند. برای مدتی پس از جراحی، فرد ممکن است به نور حساس باشد یا احساس خشکی در چشم داشته باشد. اما این حالت موقتی است و اغلب پس از مدت کوتاهی از بین می‌رود.

بلفارو پلاستی پلک پایین چگونه انجام می‌شود؟

جراحی بلفاروپلاستی در پلک پایین عملی است که تحت بیهوشی انجام می‌شود، مانند بلفاروپلاستی فوقانی. این روش جراحی را می‌توان با استفاده از بیش از یک روش انجام داد. اولین مورد با استفاده از، از بین بردن چربی و پوست اضافی از طریق یک برش در پلک است. روش دیگر ایجاد برش در امتداد خط مژه است. این برش ممکن است برای برداشتن چربی و پوست اضافی کافی باشد. برش‌ها در زیبایی پلک پایین قابل مشاهده نیستند و بسته به روش مورد استفاده می‌توانند با بخیه یا بدون بخیه انجام شوند. پس از جراحی، پزشک ممکن است استراحت چند روزه را توصیه کند یا دارو تجویز کند. بهبودی کامل اغلب در عرض چند هفته پس از جراحی اتفاق می‌افتد.

قیمت بلفاروپلاستی

قیمت‌های بلفاروپلاستی برای بسیاری از بیماران جای تعجب دارد. جراحی بلفاروپلاستی مانند سایر عمل‌های زیبایی عملی است که نیاز به تخصص دارد. به همین دلیل، بسته به تخصص پزشک، وضعیت پلک که در آن جراحی انجام می‌شود قیمت ممکن است متفاوت باشد. اگر دلیل جراحی بلفاروپلاستی، زیبایی نباشد، بلکه اختلال بینایی ناشی از افتادگی پلک باشد، ممکن است روش دیگری توسط پزشک انجام شود. همچمنین امکانات و تکنولوژیکی بیمارستانی که جراحی در آن انجام می‌شود نیز در قیمت گذاری تاثیر دارد.

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti) Nedir? - A life Sağlık Grubu

مراقبت‌های بعد از بلفاروپلاستی

قرمزی و تورم در 3 روز اول پس از بلفاروپلاستی ایجاد می‌شود و در عرض 1 هفته کاهش می‌یابد و از بین می‌رود. یک جراحی خوب و متعاقبا استفاده از سرما در این دوره تا حد زیادی از تورم، قرمزی و کبودی جلوگیری می‌کند. باند روی بخیه‌ها بعد از 3 روز اول و بخیه‌ها بعد از 1 هفته برداشته می‌شوند. 1 ماه بعد از عمل، اسکارهای جراحی ناپدید می‌شوند و ظاهر در بهترین حالت خود قرار می‌گیرد. 3 روز پس از جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) می‌توانید به روال روزانه خود بازگردید.

در صورت لزوم پس از جراحی توسط پزشک، ممکن است دارو تجویز شود و توصیه‌هایی ارائه شود. در عین حال، برای کاهش تورم که ممکن است رخ دهد. در هنگام استراحت سر را با بالش بالا نگه دارید، کمپرس سرد قرار دهید، از تماس مستقیم با نور خورشید خودداری کنید، مدتی از استعمال دخانیات فاصله بگیرید و از لنز استفاده نکنید.

کلام آخر

در طی جراحی زیبایی پلک به دلیل بی حسی موضعی هیچ دردی در حین عمل وجود ندارد و درد خفیفی معمولا در عرض یک ساعت پس از جراحی شروع می‌شود. این درد را می‌توان با استفاده از یخ و مسکن‌های خوراکی ساده تسکین داد. جراحی افتادگی پلک برای بیمار عمل دردناک و سختی نیست. توصیه می‌شود که بلفاروپلاستی توسط متخصصین مجرب چشم در بیمارستان‌های مجهز انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *