پرستاری کودک و سالمند در منزل حرفه‌ای با شرکت پرستاری سلامت اول

کودکان و سالمندان دو گروه سنی حساس و مهمی هستند که به مراقبت و نگهداری نیاز دارند. اعضای خانواده به دلیل مشکلات زندگی و مشغله‌های کاری نمی‌توانند مسئولیت مراقبت از عزیزان خود را بر عهده گرفته و به طور مداوم در کنار آن‌ها باشند. در این شرایط می‌توان از خدمات پرستاری در منزل استفاده کرد که پرستار در منزل حضور یافته و از سالمند، کودک یا بیمار مراقبت و نگهداری می‌کند. اگر در خانه خود ، نوزاد ، کودک یا حتی فرد سالمند داریم، می توانید اطلاعات کامل درباره استخدام پرستار کودک و سالمند در منزل و شرایط همکاری با یک مرکز معتبر در زمینه سلامت را کسب نمایید.

خدمات پرستاری از کودک و نوزاد

در شرایطی که هر دو والدین در خارج از منزل مشغول به کار باشند، نگهداری از فرزندان در طول روز امکان‌پذیر نخواهد بود. پرستار کودک همان راه‌حل اصولی و قابل اعتماد برای نگهداری از کودکان است.

پرستار کودک با نگهداری از فرزندان، موجب آسودگی خیال والدین شده و آن‌ها می‌توانند به دیگر فعالیت‌های خود رسیدگی کنند. پرستار کودک کلیه خدمات مراقبتی، تربیتی و آموزش بچه را ارائه می‌دهد.

پرستار نوزاد در منزل مناسب چه مادرانی است؟

تمامی مادران پس از تولد نوزاد، دچار شرایط خاص و مشکلات جسمی مانند ضعف بدنی می‌شوند. از سوی دیگر، نوزاد هم نیازمند مراقبت تمام وقت است و نگهداری از نوزاد برای مادر امکان‌پذیر نخواهد بود. وجود یک پرستار نوزاد به تمام نگرانی‌ها پایان می‌دهد و در کنار مادر و نوزاد می‌ماند تا از این شرایط خاص عبور کنند.

وظایف پرستار کودک و نوزاد در منزل

با توجه به حساسیت مراقبت از کودکان مخصوصا در صورت عدم حضور والدین در منزل، بسیار مهم است تا ویژگی‌ها و وظایف پرستاران کودک مشخص باشد. یک پرستار کودک حرفه‌ای علاوه‌بر تحصیلات و دانش تخصصی مربوط به سنین خردسالی، مسلط‌ بر مهارت‌های نرم ارتباط با کودکان نیز هست. فرقی نمی‌کند پرستار کودک و نوزاد ، مادریار و یا روانشناس کودک همگی سعی می‌کنند تا علاوه‌بر توجه به نیازهای جسمی و روانی کودکان، ارتباط مناسبی با والدین برقرار کرده و درصورت نیاز آموزش‌های مرتبط با چالش‌های فرزندپروری برای آنان، ارائه کنند.

ساعات حضور پرستار کودک در منزل به درخواست و نیاز شما بستگی دارد. یک پرستار کودک وظایف مختلفی را بر عهده می‌گیرد و در صورتی که کودک شما بیمار باشد، با توجه به شرایط کودک، خدمات ارائه شده افزایش می‌یابد. از جمله وظایف پرستار کودک یا نوزاد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پرستار همواره مراقب کودک است تا در امنیت کامل بوده و دچار هیچ حادثه یا مشکلی نشود.
 • مراقبت‌های بهداشتی کودک مانند حمام کردن، تعویض لباس، شستشو و غیره را انجام می‌دهد.
 • با نکات تغذیه‌ای کودکان آشنایی داشته و غذای کودک را آماده می‌کند.
 • با کودک ارتباط برقرار کرده و به عنوان یک دوست و همراه در کنار او می‌ماند.
 • برای کودک قصه می‌خواند، با او بازی کرده و وظیفه سرگرم کردن کودک را بر عهده دارد.
 • بازی‌های فکری برای پرورش خلاقیت کودکان را می‌شناسد و به رشد ذهنی کودک کمک می‌کند.
 • وضعیت سلامت کودک را تحت نظر داشته و در صورت بیمار بودن کودک، مراقبت‌های خاص را ارائه می‌دهد.
 • با والدین کودک ارتباط داشته و با همکاری والدین، برنامه روزانه کودک را تنظیم کرده و اجرا می‌کند.
 • با نکات تربیتی کودکان آشنایی داشته و در صورت نیاز به والدین نیز آموزش می‌دهد.
 • بر خواب و استراحت کودک نظارت می‌کند تا او به میزان کافی استراحت کند.

در واقع می‌توان گفت خدمات پرستاری از کودک کلیه جنبه‌های زندگی کودک را شامل می‌شود تا والدین هیچ نگرانی نداشته باشند.

خدمات پرستار سالمند در منزل

سالمندی دوره حساسی از زندگی است که افراد ممکن است مشکلات جسمی یا روحی خاصی را تجربه کنند. برخی از سالمندان به بیماری‌های مختلفی مانند آلزایمر، پارکینسون، بیماری‌های قلبی و… مبتلا هستند. برخی دیگر نیز ممکن است درگیر مشکلات روحی همچون افسردگی سالمندان باشند.

برای اغلب فرزندان نگهداری تمام وقت از عزیزان سالمند امکان‌پذیر نیست. در این شرایط دو راه وجود دارد؛ آسایشگاه سالمندان یا استخدام پرستار سالمند. ماندن در خانه سالمندان برای اغلب این عزیزان گزینه مناسبی نیست، چرا که روحیه حساس و شکننده آن‌ها، با دوری از خانواده آسیب می‌بیند. یک پرستار سالمند، خدمات نگهداری از سالمند را در منزل ارائه می‌دهد و گزینه بهتری برای مراقبت از سالمندان است.

وظایف پرستار سالمند در منزل چیست؟

پرستار سالمند، شخصی است که با نیازها و شرایط ویژه سالمندان به خوبی آشنایی دارد و مسئولیت مراقبت و نگهداری از سالمندان را برعهده می‌گیرد. پرستاران و مراقبان سالمند بر طبق میزان تحصیلاتشان و تجربیات گذشته، به چند دسته تقسیم بندی می‌شوند: مراقب و نگهدار سالمند، پرستار یا بهیار، که زیر نظر پزشک کار می‌کند و پرستار سالمند.

هر سالمند یا خانواده او می‌توانند با‍‌توجه به نیاز و انتظارات خود، از خدمات هر کدام از پرستاران برای سالمند استفاده کنند. جهت اطلاع از خدمات پرستار و نگه داری سالمند به این آدرس https://salamateaval.com/elderly-nurse/ در سایت سلامت اول مراجعه نمایید. در ادامه برخی از وظایف پرستار سالمند بیان شده است:

 • در انجام کارهای شخصی سالمند مانند حمام کردن، تعویض لباس، شانه کردن مو و… به سالمند کمک می‌کند.
 • یک رژیم غذایی سالم و مناسب برای سالمند تدوین کرده و غذای او را آماده می‌کند.
 • علائم حیاتی سالمند مانند فشار خون و ضربان قلب را کنترل کرده و بر وضعیت سلامت سالمند نظارت دارد.
 • با سالمند ارتباط برقرار کرده و تلاش می‌کند تا آرامش روحی و روانی او را تامین کند.
 • از برنامه دارویی سالمند آگاهی کامل داشته و مطابق برنامه زمان‌بندی، داروهای سالمند را به او می‌دهد.
 • سالمند را برای پیاده‌روی، گردش و قدم زدن در خارج از منزل همراهی می‌کند.
 • سالمند را در انجام حرکات ورزشی همراهی می‌کند، چرا که عدم فعالیت سالمندان خطرناک است.
 • برنامه روزانه مناسبی برای سالمند در نظر گرفته و با او فعالیت‌های مختلفی را انجام می‌دهد.

شرکت پرستاری سلامت اول

برای استخدام پرستار سالمند یا کودک نمی‌توان به هر شخصی اعتماد کرد. برخی افراد در این مواقع از دوستان و آشنایان خود کمک می‌گیرند تا یک پرستار قابل اطمینان را به آن‌ها معرفی کنند. البته در این روش در صورت بروز مشکل، کسی پاسخگو نخواهد بود. بهترین شیوه استخدام پرستار در منزل، مراجعه به مراکز خدمات پرستاری معتبر است.

سلامت اول یک موسسه خدمات پرستاری معتبر با مجوز رسمی از وزارت بهداشت است. این مرکز با پرستاران حرفه‌ای، باتجربه و آموزش دیده همکاری دارد و آماده است تا بهترین پرستار کودک یا سالمند را به منزل شما اعزام کند. کلیه پرستاران این مرکز از نظر سلامت روان مورد بررسی قرار گرفته و در نگهداری از عزیزان شما دلسوز و مهربان هستند.

خدمات پرستاری در سلامت اول

سلامت اول، مرکز ارائه‌دهنده خدمات پرستاری در منزل برای نگهداری از سالمندان و کودکان است. دامنه خدمات ارائه شده توسط پرستار، به شرایط و نیازهای شما بستگی داشته و می‌تواند به صورت تمام وقت یا پاره وقت باشد.

همچنین این مرکز خدمات اعزام پرستار بیمار در منزل را نیز ارائه می‌دهد. اگر در منزل فرد بیماری دارید که برای نگهداری از او یا انجام مراقبت‌های پزشکی، نیازمند حضور پرستار بیمار هستید، موسسه سلامت اول در خدمت شما است.

خدمات تخصصی در شرکت پرستاری سلامت اول

در موسسه سلامت اول علاوه بر پرستاری در منزل، خدمات تخصصی پزشکی نیز ارائه می‌شود. این خدمات شامل موارد زیر است و در شرایط بیماری بسیار سودمند خواهد بود:

 • آمبولانس خصوصی
 • متخصص طب سالمندی
 • متخصص رادیولوژی
 • متخصص فیزیوتراپ
 • متخصص داخلی
 • متخصص اطفال
 • پزشک عمومی
 • پرستار

شما می‌توانید در صورت نیاز به هر یک از متخصصان پزشکی، از موسسه سلامت اول کمک بگیرید. به عنوان مثال در شرایط خاص بیمار، برای دریافت خدمات فیزیوتراپی، به خروج از منزل نیازی نداشته و می‌توانید برای اعزام متخصص فیزیوتراپ، به سلامت اول درخواست دهید.سلامت اول( salamateaval.com ) ارائه بهترین خدمات را وظیفه خود می‌داند و همواره در تلاش است تا کیفیت زندگی اعضای خانواده شما را افزایش داده و لبخند رضایت را بر صورت آن‌ها بنشاند.

راه های ارتباطی شرکت پرستاری سلامت اول:

سایت سلامت اول: salamateaval.com

ایمیل: info@salamateaval.com

شماره های تماس:1527 – 02127630

آدرس: سعادت آباد، سرو غربی، نبش خیابان بخشایش ساختمان پزشکان سرو پلاک 30 واحد 4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *