دکتر تزریق بوتاکس معده

دکتر تزریق بوتاکس معده

چاقی وضعیتی است که در آن بدن حاوی چربی بیش از حد طبیعی است و بر این اساس مشکلات اضافه وزن را تجربه می کند. در سال های اخیر تعداد افراد مبتلا به چاقی نه تنها در کشور ما بلکه در جهان رو به افزایش بوده و چاقی به یک معضل بهداشتی فوق العاده جدی تبدیل شده است. در نتیجه روش های مختلفی برای درمان چاقی توسعه یافته و به کار گرفته شده است.

در بین روش های مبارزه با چاقی، بوتاکس معده با درصد موفقیت بالای خود حرف اول را می زند. یکی از مهم ترین عوامل موفقیت در عمل بوتاکس معده این است که بیمار به چه میزان به لیست رژیم های تجویز شده پس از تزریق پایبند است.

بوتاکس معده چیست؟

بوتاکس معده با استفاده از تزریق باکتری به نام “سم بوتولینوم” به چندین نقطه معده است. “توکسین بوتولینوم”، نوعی باکتری در گروه پروتئین نوروتوکسیک، می‌تواند به غذای ورودی به معده اجازه دهد تا 4 برابر کندتر هضم شود.
به این ترتیب افراد می توانند به مدت طولانی تری احساس سیری کنند و همچنین ترکیبی از غذاهای دیر هضم و مصرف غذای کمتری داشته باشند. بوتاکس معده، یکی از درمان های چاقی، ساده و آسان است.
همچنین هزینه تزریق بوتاکس معده نسبت به سایر روش های لاغری بسیار کم است و در مطب دکتر محمد علی محمدزاده حدود ۹ میلیون تومان می باشد.

کاندیدای تزریق بوتاکس معده چه کسانی هستند؟

برای بیماران دارای اضافه وزن و چاق با نمایه توده بدنی زیر 40 مناسب است. برای افراد با شاخص توده بدنی 40 و بالاتر مناسب نیست. مدت اثر این درمان که عملکرد محدود عضلات معده را فراهم می کند بیش از 6 ماه نیست. در این مدت، می توانید ۱۰ الی ۲۰ کلیوگرم کاهش وزن داشته باشید. انتظار می رود تا پایان مکانیسم اثر از این دوره به نحو احسن استفاده کنید و با اعمال برنامه های غذایی و ورزشی، عادات غذایی سالم را به دست آورید.

تزریق بوتاکس معده چگونه انجام میشود؟

برای استفاده از بوتاکس معده نیازی به برش جراحی نیست. ابتدا بیمار با دوز مناسب آرامبخش + تنظیم بیهوشی متخصص بیهوشی به خواب می رود. از آنجایی که این یک عمل جراحی نیست، دوز بیهوشی دارای ظرفیت خواب 15 تا 20 دقیقه است. پس از تجویز داروهای بیهوشی، از طریق یک دوربین آندوسکوپی از دهان بیمار به معده پایین می‌آیند. این سم به نواحی مختلف معده تزریق می شود. فرآیند بسیار ساده و سریع است. خوابیدن، رسیدن به معده، انجام بررسی های لازم تا رسیدن به معده با احتساب معده، در مجموع از 15 تا 20 دقیقه با مراحل تزریق و خروج بیشتر نمی شود. چند دقیقه پس از تکمیل درخواست، در اتاق بیمار از خواب بیدار می شوید.

تاثیرات تزریق بوتاکس معده چگونه است؟

پس از فرآیند تزریق، اثرات بلافاصله شروع می شود، اما برای تاثیر قابل توجه به 24 تا 36 ساعت زمان نیاز دارید. پس از روز اول، احساس سیری شما ماندگار خواهد بود. عضلات معده کندتر از سموم بوتولینوم کار می کنند. این به نوبه خود به معنای جذب آهسته تر به طور مستقیم است. با کاهش اشتهای شما، می توانید از هفته دوم شروع به ضعیف شدن کنید. لازم به ذکر است که مدت اثر این سموم بیش از 6 ماه نیست. با گذشت هر ماه، اثر آن به تدریج کاهش می یابد. پس از پایان اثر، هضم شده و از بدن خارج می شود. همانند استفاده از بالون معده، هیچ فرآیند حذفی وجود ندارد. تا زمانی که اثر آن از بین برود، باید برنامه های غذایی که توسط متخصص تغذیه داده شده را دنبال کنید، عادات غذایی ناسالم – نامتعادل و مضر قدیمی خود را کنار بگذارید و خودتان را وقف استفاده از این دوره به موثرترین روش کنید. با بوتاکس معده می توان تا 15 درصد وزن کل بدن خود را کاهش داد و کاهش یا افزایش اثرات آن کاملا در دستان شماست. پس از درخواست، پس از دو ساعت تحت کنترل ماندن به خانه فرستاده می شوید.

پس از تزریق بوتاکس معده چقدر وزن کم میشود؟

وزنی که بیمار پس از عمل بوتاکس معده از دست می دهد ممکن است بسته به عوامل مختلفی به خصوص وزن فعلی برای هر بیمار متفاوت باشد. انتظار عمومی برای بیمارانی که بوتاکس معده انجام داده اند این است که بیمار به طور متوسط 15 تا 20 درصد وزن فعلی خود را از دست بدهد. بوتاکس معده روشی است که اثر خود را به طور متوسط بین 4 تا 6 ماه حفظ می کند. در این دوره، زمانی که بیمار غذا می‌خورد، احساس سیری بسیار سریع‌تر رخ می‌دهد و برای مدت طولانی‌تری ادامه می‌یابد.

بیمار باید از این دوره به خوبی استفاده کند تا عادات غذایی سالم را به دست آورد و نظم اشتها برقرار کند. از این منظر می توان بیان کرد که بوتاکس معده که یک عمل جراحی نیست، به تنهایی یک روش درمانی نیست. دریافت حمایت متخصص تغذیه از بیمار پس از تزریق بوتاکس معده، عامل مهمی است که میزان موفقیت این عمل را افزایش می دهد.

اقدامات قبل از تزریق بوتاکس معده چیست؟

قبل از استفاده از بوتاکس معده، بیمار به طور دقیق مورد بررسی قرار می گیرد و تصمیم گیری در مورد مناسب بودن این عمل به طور خاص به بیمار داده می شود. به بیمار که تشخیص داده می شود برای عمل مناسب است، آرامبخش تجویز می شود. معاینه معده به روش آندوسکوپی انجام می شود. بنابراین بررسی می شود که آیا بیمار بیماری های معده مانند ورم معده، زخم، زخم یا زخم اثنی عشر دارد یا خیر. در مواردی که مشکلی تشخیص داده نشود، تصمیم به ادامه عمل بوتاکس معده گرفته می شود.

پس از رساندن بیمار به وضعیت خوابیده مناسب، دستگاه گاستروسکوپی به معده تحویل داده می شود. پس از اینکه انژکتور به داخل معده کشیده شد، بوتاکس به 8 تا 10 نقطه مختلف در ناحیه فوندوس معده تزریق می شود. بوتاکس معده به طور متوسط در مدت 20 دقیقه کامل می شود و بیمار بیدار می شود. بیمار در حین بوتاکس معده هیچگونه درد، سوزش و حالت تهوع احساس نمی کند.

بعد از عمل بوتاکس معده، اعصاب و عضلات معده که بر اشتها و احساس گرسنگی تأثیر می گذارند، حدود 4 تا 6 ماه غیرفعال می شوند. بنابراین، اشتهای بیمار در دوره پس از مصرف کاهش می یابد و زمان تخلیه معده طولانی می شود زیرا عضلات معده توانایی انقباض خود را از دست می دهند. هر چه غذا بیشتر در معده بماند، احساس سیری طولانی تری ایجاد می کند. بیماران با غذای کمتر، سریعتر احساس سیری می کنند. در نتیجه کاهش وزن شروع می شود.

اگرچه غذاهای کربوهیدراتی در شرایط عادی در بدن انسان در عرض 2 تا 4 ساعت معده را ترک می کنند، اما زمان تخلیه معده ممکن است تا 12 ساعت پس از انجام بوتاکس معده افزایش یابد. از آنجایی که بوتاکس معده به قسمت هایی از معده که هورمون گرسنگی را تامین می کند نیز اعمال می شود، نقش مهمی در کاهش اشتهای بیمار و طولانی شدن زمان سیری دارد. پس از انجام بوتاکس معده می توان 40 درصد از وزن اضافه را کاهش داد و در عرض 6 تا 8 ماه به وزن ایده آل رسید.

آیا بوتاکس معده مضر است؟

بوتاکس معده در صورتی که توسط پزشک تزریق بوتاکس معده با تکنیک های مناسب بر روی بیمار مناسب و مناسب برای تزریق انجام شود، عمل مضری نیست. بوتاکس معده باید برای بیمار برنامه ریزی شود و به دقت اعمال شود تا بوتاکس معده هیچ خطری نداشته باشد و بیمار پس از استفاده از فواید بهینه بهره مند شود.

بوتاکس ماده ای است که در صورت استفاده بیش از حد می تواند به بسیاری از اندام ها و سیستم های بیمار آسیب برساند. بنابراین باید نقاط تزریق و دوز تزریقی به دقت تعیین شود. در صورتی که میزان تزریق بوتاکس به درستی قابل تنظیم نباشد و میزان تزریق بوتاکس بسیار بیشتر از آنچه باید باشد، ممکن است با شرایط نامطلوبی مانند اختلال ریتم قلب، حمله قلبی، مرگ ناگهانی، نکروز معده و عوارض عصبی مختلف مواجه شود. بنابراین بوتاکس معده باید توسط پزشکان اعمال شود

آیا تزریق بوتاکس معده دردناک است؟

خیر أصلا و ما می خواهیم مطمئن باشید که این روش دردناک نیست .

بیمارانی که برای جراحی لاغری مناسب نیستند

بوتاکس معده یک روش غیرجراحی است که مخصوصاً برای افرادی که اضافه وزن کمی دارند توصیه می شود. بوتاکس به طور موقت اعصاب و عضلات معده را به مدت 4 تا 6 ماه فلج می کند و اشتها را کاهش می دهد و مواد مغذی را برای مدت طولانی تری در معده نگه می دارد.

رایج ترین مناطق برای استفاده از بوتاکس خطوط اخم بین چشم ها، شیارهای پیشانی، پای کلاغ در کناره های چشم و چین های گردن است. استفاده از سم بوتولینوم در سال های اخیر به سرعت در حال گسترش برای درمان چاقی است.

مطالعات در خصوص تزریق بوتاکس معده

یک مطالعه نشان می دهد که پس از یک سال (که طی آن دو تزریق به بیماران انجام شد)، 70 درصد از بیماران وزن کم کردند. آنها به طور متوسط 17 درصد از وزن اضافی بدن خود را از دست دادند. پس از 18 ماه، زمانی که بیماران سه بار تزریق کردند، 75 درصد از بیماران وزن کم کردند. آنها به طور متوسط 28 درصد از وزن اضافی بدن خود را از دست دادند.

آیا عوارضی هم دارد؟

پس از بوتاکس معده، علائمی مانند حالت تهوع و استفراغ ممکن است تجربه شود. اگرچه نادر است، اما عوارض جانبی شامل اختلالات ریتم قلب، سرکوب تنفسی، اثرات عصبی و نکروز معده (مجموعا، پوسیدگی معده و سوراخ شدن) است.
بصورت کلی تزریق بوتاکس معده موجب آسیب دائمی به بدن نمی شود.

آیا بعد از انجام بوتاکس معده می توان سیگار کشید؟

اگرچه سیگار تأثیر مستقیمی بر بوتاکس معده ندارد، اما سیگار کشیدن توصیه نمی شود.

آیا می توانم بعد از بوتاکس معده قهوه بنوشم؟

توصیه می شود حداقل تا 3 روز پس از مصرف قهوه ننوشید و پس از مصرف آن را محدود کنید.

آیا بوتاکس معده باعث آسیب دائمی به معده می شود؟

هنگامی که در ناحیه مناسب معده و لایه عضلانی مناسب در دوز مناسب اعمال شود، امکان آسیب دائمی وجود ندارد زیرا اثر سم مورد استفاده در بوتاکس معده در مدت 6-4 ماه از بین می رود.

روده های من از قبل تنبل هستند، آیا با بوتاکس نفخ بیشتری خواهم داشت؟

بوتاکس فقط برای عضلات صاف معده روی معده اعمال می شود. بنابراین بر سلول های عصبی و حرکات روده تأثیری نخواهد داشت.

آیا بوتاکس در بدن من پخش می شود؟

هنگامی که بوتاکس در ناحیه مناسب و با دوز مناسب اعمال می شود، انتظار می رود که در بدن پخش نشود و فقط یک اثر موضعی ایجاد کند.

خطرات بوتاکس معده

قبل از استفاده از بوتاکس معده باید حساسیت و آلرژی بیمار به بوتاکس به طور کامل بررسی شود و از وجود بیماری عضلانی یا هر مشکل سلامتی دیگری که از آن جلوگیری کند اطمینان حاصل شود. استفاده بیش از حد از دوز، بر سیستم عضلانی تأثیر منفی می گذارد و نسبت ویتامین ها و مواد معدنی مصرفی را کاهش می دهد و سلامت عمومی بدن را مختل می کند. هیچ کاربرد علمی تعیین شده ای در این زمینه وجود ندارد. مهم است که در حین استفاده تا زمانی که به معده نرسد به هیچ ناحیه آسیب نرسانید تا خونریزی رخ ندهد.

بعد از بوتاکس معده به چه نکاتی باید توجه کرد؟

غذاهای توصیه شده توسط دکتر تزریق بوتاکس معده دکتر محمد علی محمدزاده رعایت شود. باید مراقب بود که نوشیدنی های اسیدی، غذاهای سنگین و چرب، شربت های شیرین، غذاهای آماده مصرف نشود.

تفاوت بین بوتاکس معده و بالون معده

بالون معده مانند بوتاکس یک مداخله آندوسکوپی است اما تنها هدف آن کاهش موقت حجم معده است. حجم بالون باید متناسب با بیمار تنظیم شود و وجود جسم خارجی در معده ممکن است باعث تهوع شود. با برداشتن بالون، این اثر ناگهان ناپدید می شود. اثر بوتاکس معده به تدریج از بین می رود.

شماره تماس مشاوره رایگان با دکتر تزریق بوتاکس معده

دکتر محمد علی محمد زاده

۰۲۱۸۸۵۹۶۳۲۵ – ۰۲۱۸۶۱۲۹۱۶۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *