گرانولوم ناشی از تزریق لب چیست؟ [5+ راه پیشگیری از آن]

گرانولوم ناشی از تزریق لب چیست؟ [5+ راه پیشگیری از آن]

زیبایی و زیباتر شدن، دغدغه افراد زیادی است. ما ذاتا زیبایی را دوست داریم و با استفاده از روش‌های زیبایی می‌خواهیم جذاب‌تر شویم. تزریق لب، یکی از این روش‌ها است که فرم لب را جذاب می‌کند و امروزه محبوبیت زیادی دارد. تزریق لب نیز مانند دیگر روش‌های زیبایی ممکن است عوارضی را به همراه داشته باشد. گرانولوم یکی از این عوارض است که در این مطلب به آن می‌پردازیم.

اگر تزریق لب را در مرکزی معتبر انجام دهید، احتمال بروز عوارض به شدت پایین می‌آید و نتیجه دلخواه را به دست می‌آورید. پیشنهاد ما مرکز دکتر فریبا عارف است، این پزشک متخصص برای تزریق ژل و بوتاکس از بهترین متریال استفاده می‌کند و مطابق آناتومی چهره شما تزریق را به صورت حرفه‌ای انجام می‌دهد. برای انجام تزریق ژل و بوتاکس در کرمان می‌توانید از صفحه رزرو نوبت در سایت دکتر فریبا عارف اقدام کنید ویا با شماره 03432267875 تماس بگیرید. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درباره گرانولوم ناشی از تزریق لب کسب کنیم و با راه‌های پیشگیری و درمان آن آشنا شویم.

گرانولوم چیست؟

گرانولوم ناشی از تزریق لب چیست؟ [5+ راه پیشگیری از آن]

گرانولوم یک توده سفید و برجسته است که در اثر عفونت به وجود می‌آید، گرانولوم وقتی ایجاد می‌شود که سلول‌های ایمنی در یک نقطه جمع می‌شوند. نکته مهم این است که تا 15 ماه پس از تزریق ژل لب نیز ممکن است این عارضه ایجاد شود. خوشبختانه تنها 1 درصد افراد با گرانولوم مواجه می‌شوند، با انجام برخی اقدامات می‌توانیم این احتمال را کمتر کنیم.

چرا گرانولوم پس از تزریق لب ایجاد می‌شود؟

• ژل‌های بی کیفیت یکی از دلایل ایجاد گرانولوم است. این ژل‌ها از متریالی تهیه شده‌اند که واکنش سیستماتیک بدن را به دنبال دارد. برخی سودجویان این ژل‌ها را به دلیل قیمت پایین به مراجعان تزریق می‌کنند. لزوم تزریق لب در مراکز معتبر اینجا مشخص می‌گردد.

• اگر تزریق ژل را به فرد غیرحرفه‌ای بسپارید احتمال اینکه به عارضه گرانولوم دچار شوید، افزایش می‌یابد. تکنیک تزریق ژل بسیار مهم است و پزشک متخصص بهترین فردی است که می‌تواند این تزریق را برای شما انجام دهد. بنابراین در انتخاب فرد متخصص برای تزریق ژل لب دقت کنید.

• سرماخوردگی و مصرف برخی مواد غذایی پس از تزریق لب نیز می‌تواند باعث ایجاد گرانولوم شود.

روش‌های درمان گرانولوم

گرانولوم نوعی سفتی و گلوله شدن ژل است که ممکن است در روزهای اول تزریق لب با آن مواجه گردیم؛ گرانولوم ممکن است طی همان روزهای نخست، به صورت طبیعی از بین برود اما در صورتی که ادامه‌دار بود، باید به فکر درمان آن باشیم. بنابراین این توده سفید را با دست لمس و دستکاری نکنید و سریعا به پزشک متخصص مراجعه کنید. پزشک ممکن است با ماساژ تخصصی این بخش یا داروهای استروئیدی این عارضه را درمان نماید اما رایج‌ترین راهکار پزشک متخصص برای درمان گرانولوم تزریق آنزیم هیالورونیداز است. در بخش بعد با این آنزیم مهم آشنا می‌شویم.

آنزیم هیالورونیداز شاه‌راهی برای درمان گرانولوم

گرانولوم ناشی از تزریق لب چیست؟ [5+ راه پیشگیری از آن]

هیالورونیداز یک آنزیم طبیعی است که در بدن انسان نیز وجود دارد. پزشکان این آنزیم را معمولا برای حل کردن ژل‌های پوستی که به شکلی غیراستاندارد به پوست تزریق شده‌اند، به کار می‌برند. پزشک متخصص در صورتی که شما به این دارو حساسیت نداشته باشید، از آن استفاده می‌کند و گرانولوم را با این روش درمان می‌کند. او با سوزن بسیار کوچکی این آنزیم را به بدن شما تزریق می‌کند. ناحیه تزریق آنزیم هیالورونیداز، همان بخش پوست است که به عارضه گرانولوم دچار شده است. بسته به وضعیت شما ممکن است این آنزیم در یک یا در چند جلسه به شما تزریق شود.

برای تزریق ژل و بوتاکس در کرمان دکتر فریبا عارف یکی از بهترین متخصصان است. از خدمات زیبایی این پزشک حرفه‌ای استفاده کنید.

پیش از تزریق آنزیم هیالورونیداز این اقدامات را انجام دهید

 • پیش از تزریق آنزیم تست عدم حساسیت به دارو را انجام دهید تا خیالتان از این بابت آسوده گردد.
 • پیش از تزریق هیچ آرایشی نداشته باشید و پوستتان کاملا تمیز باشد تا حساسیت خاصی ایجاد نشود.
 • از چند روز قبل داروهایی مانند ایپوبروفن، آسپرین، ویتامین C، ویتامین E، امگا 6 و … را مصرف نکنید، برای اطمینان حتما از قبل لیست داروها را بگیرید.
 • اگر سرما خورده‌اید و دچار عفونت و گلودرد هستید، احتمالا نمی‌توانید تا زمان بهبودی، این تزریق را انجام دهید؛ بنابراین حتما پزشک را در جریان گذاشته و مطابق دستور ایشان اقدام کنید.

اقدامات پس از تزریق آنزیم هیالورونیداز

پس از تزریق این اقدامات را به کار ببرید تا نتیجه بهتری را کسب کنید.

 • برای احتیاط تا 12 ساعت پس از تزریق آنزیم هیالورونیداز آرایش نکنید.
 • از نوشیدنی‌های الکلی، ورزش‌های شدید، قرار دادن پوست در شرایط گرما و سرمای شدید، خودداری کنید.
 • از مصرف آسپرین تا دو هفته پس از تزریق اجتناب کنید.

با این راهکارها از ایجاد گرانولوم پیشگیری کنید

پس از تزریق ژل لب، راهکارهای زیر را به کار ببرید تا از ایجاد گرانولوم پیشگیری کنید.

 • تا یک هفته پس از تزریق ژل لب از آرایش بپرهیزید، بسیاری از مواد آرایشی حساسیت زا هستند، در این مدت تاکید می‌شود از رژ لب استفاده نکنید.
 • تا 4 الی 5 روز محل تزریق ژل را دستکاری و لمس نکنید و از فشار آن بپرهیزید. از ماساژ لب نیز بپرهیزید.
 • مصرف آب را فراموش نکنید و مرتب آب بنوشید.
 • تا 24 ساعت صورت خود را نشویید تا قسمت تزریق خیس نشود.
 • پس از تزریق تا 2 روز از مصرف مشروبات الکلی خودداری کنید.
 • روزهای ابتدایی پس از تزریق بر صورت نخوابید تا فشاری بر این بخش وارد نشود.

حرف آخر

گرانولوم یک عارضه ناخوشایند است که ممکن است پس از تزریق ژل لب به شکل توده سفید و سفت، روی لب ایجاد می‌شود. مهترین نکته برای پیشگیری از این عارضه، انجام تزریق لب در یک مرکز حرفه‌ای است. تزریق لب باید با مواد با کیفیت و استاندارد و توسط یک متخصص انجام شود تا هیچ عفونت و گرهی در ناحیه لب ایجاد نگردد. همچنین نکات مراقبتی بعد از تزریق ژل نیز در پیشگیری از ایجاد گرانولوم بسیار اهمیت دارد.

دکتر فریبا عارف آماده ارائه خدمات تخصصی زیبایی مانند تزریق ژل و بوتاکس به شما است، همچنین برای درمان گرانولوم یک مرجع حرفه‌ای محسوب می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *