معرفی منسوجات بیمارستانی پارس

معرفی منسوجات بیمارستانی پارس

ما یک گروه تخصصی نساجی هستیم که در زمینه‌ی منسوجات بیمارستانی  فعالیت می‌کنیم. ما می‌تواینم تمام منسوجات لازم برای بیمارستان، درمانگاه و کلینیک‌های درمانی را اعم از:

  • ملحفه ی بیمارستانی
  • بالش بیمارستانی
  • پتوی بیمارستانی
  • لباس بیمار
  • گان جراحی
  • تشک بیمارستانی

برای شما تامین نماییم.

بالش بیمارستانی

بالش بیمارستانی یکی از مهم‌ترین منسوجات و کالاهای بیمارستانی می‌باشد، که علاوه بر راحتی خواب بیمار در سلامتی او اثر به سزایی دارد. بازار فروش عمده بالش‌های بیمارستانی با مدل‌های مموری فوم دار، ساده، طبی، گردنی و …  محصولات مورد نیاز بیماران را تامین می‌کند. تولید بالش‌های بیمارستانی برای بیماران مختلف، با الیاف و استانداردهای گوناگونی انجام می‌شود و بالش‌های طبی مموری فوم، یکی از نمونه بالش‌هایی می باشد که می‌توان عرضه نمود. همچنین در برخی موارد که به بالش‌های معمولی نیاز می‌باشد، از بالش‌های پشم شیشه و یا الیاف طبیعی نظیر پر قو، پنبه، پشم و … استفاده می‌شود.

بالش بیمارستانی در انواع مختلف وجود دارد که عبارتند از: بالش پنبه‌ای، بالش طبی ساده، بالش مموری فوم طبی. قیمت بالش‌های بیمارستانی با توجه به نوع و جنس آن‌ها متفاوت می‌باشد. بالش پنبه قیمت مناسب تری نسبت به بالش طبی و  مموری فوم طبی دارد. ولی بالش طبی و مموری فوم طبی قیمت نسبتا بالایی دارند برای این که این نوع بالش برای افراد مبتلا به درد در ناحیه گردن و ستون فقرات طراحی شده و جنس آن‌ها نیز نسبت به بالش پنبه با کیفیت تر است و دوام بالاتری دارد. بنابراین نتیجه می‌گیریم خرید هرنوع بالش بیمارستانی نسبت به کیفیت و جنس آن متغیر خواهد بود.

معرفی منسوجات بیمارستانی پارس

تشک بیمارستانی

بیشتر تشک‌های بیمارستان از یک یا چند مورد تشکیل شده اند: کف، کویل‌های داخلی، هوا یا ژل. هرچند ممکن است اشتراکات آن‌ها محدود باشد ، این تشک‌ها را می‌توان در چندین زمینه مجزا طبقه بندی کرد (برخی از آنها شناخته شده اند که با هم همپوشانی دارند): تشک‌های داخلی ، تشک‌های کف ، تشک‌های کم هوا ، تشک‌های فشار متناوب ، تشک‌های چرخشی جانبی و تشک‌های باریاتری. از رایج ترین انواع تشک‌ بیمارستانی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تشک‌های فنری: درون این تشک از فنرهای فلزی (گاهی‌اوقات در ترکیب با فوم باکیفیت) کار گذاشته می‌شود. تعداد فنرها به طور یکسان در کل تشک قرار می‌گیرند تا همه قسمت‌های تشک بتواند بدن بیمار را به درستی نگه‌دارد و بدن دچار گرفتگی و درد در ناحیه کمر نشود. البته این نوع تشک مناسب افرادی است که به روی شکم می‌خوابند، زیرا با اطمینان می‌تواند فرد را در وضعیت خوب و راحتی نگه‌دارند. از آنجایی که هوا را به خوبی از خود عبور می‌دهند، موجب خنکی سطح و آسایش فردی می‌شوند که روی آن خوابیده است. این تشک در اندازه‌، طراحی و تعداد فنرهای مختلف تولید می‌شود. همچنین قیمت این تشک بسیار مقرون به صرفه است.
  • تشک مموری فوم: این تشک‌ها، جدیدترین و محبوب‌ترین تشک‌های بازار هستند که پزشکان خرید این تشک را بیش از هر نوع تشک دیگر برای بیماران توصیه کرده‌اند. در تولید این تشک از چند لایه فوم استفاده می‌شود که می‌تواند فرم و شکل بدن را به خوبی حفظ کند و جلوی انحناء بدن، به‌ویژه در قسمت کمر را بگیرد. در واقع از این فوم‌ها در تولید تشک‌های طبی معمولی هم به‌کار استفاده می‌شود. استفاده از مموری فوم در تولید تشک، نیاز به جابه‌جا و سر و ته کردن را حذف کرده است. دوام این تشک نیز بسیار بالا می‌باشد.

 

  • تشک مواج بیمارستانی: درون این تشک حفره‌های حاوی هوا وجود دارد که این حفره‌ها با تغییر حالت بدن و فشار موجود، با پر و خالی شدن از هوا، نقاط فشار بدن را در حالت مناسبی قرار می‌دهد. به این وضعیت موج‌درمانی می‌گویند. تشک مواج به وسیله دو کانال مجزا فشار وزن بیمار بترس شده را در نقاط مختلف بدن جابه‌جا می‌کند و ازاین طریق از ثابت ماندن تمام فشار وزن بیمار در یک نقطه خاص جلوگیری می‌کند. این نوع تشک مناسب بیمارانی است که مجبور به استراحت طولانی‌مدت در رختخواب هستند و در معرض زخم بستر قرار دارند. درواقع این نوع تشک از ابتلا به زخم بستر پیشگیری می‌کند. همچنین با ویژگی موج‌درمانی این تشک، سیستم جریان خون بیمار و وضعیت پوست او بهتر می‌شود.این تشک برای افرادی که مشکل حرکتی دارند یا در خطر زخم‌های ناشی از فشار وزن بدن روی تشک هستند، انتخاب بسیار مناسبی است.
  • تشک بادی: این تشک هم از هوا پر است و به‌گونه‌ای تولید شده که می‌تواند جلوی نشت هوا را بگیرد. این نوع تشک هم مانند تشک‌های مواج، نقاط فشار روی بدن بیمار را کم می‌کند و هوا در آن به آهستگی (100 لیتر در دقیقه) جریان دارد. این شرایط باعث می‌شود دمای معمولی پوست کاملا حفظ شود. همچنین پارچه به‌کار رفته در این تشک، بخار را جذب کرده و رطوبت اضافی را کاهش می‌دهد. به این صورت فرآیند درمان جراحت‌ها و زخم‌های بیماران را سرعت می‌بخشد. این تشک برای افرادی که توانایی حرکت ندارند و همچنین کسانی که شب‌ها به شدت عرق می‌کنند یا اختلال خواب دارند، مناسب است. همچنین تشک‌هایی در بازار وجود دارد که ویژگی‌های تشک بادی و تشک مواج سلولی را با هم ترکیب کرده و فرآیند درمان جراحت‌های بیمار را بهبود می‌بخشد. همچنین از ایجاد زخم بستر پیشگیری می‌کند.

معرفی منسوجات بیمارستانی پارس

پارچه ملحفه بیمارستانی

تولیدکنندگان منسوجات بیمارستانی، از پارچه های مخصوص برای تولید این ملحفه‌ها استفاده می‌نمایند. بهداشتی و استرلیزه بودن پارچه‌های مصرفی و به خصوص ضد آبژاولی بودن آن‌ها ( قابل شستشو با مواد ضدعفونی کننده بوده و کیفیت رنگ و بافت خود را از دست نمی‌دهد )، می تواند مهم‌ترین ملاک در هنگام خرید باشد. حفاظت بدنی در مقابل خطرات احتمالی که به خاطر وجود ویروس و بیماری در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی می‌باشد، دارای اهمیت بسیار بالایی است، بنابراین باید در تولید ملحفه دقت نمود که انتخاب جنس پارچه ملحفه بسیار مهم و قابل توجه است به دلیل اینکه تاثیر مهمی در راحتی و آرامش بیمار دارد. الیاف به کار رفته در پارچه ملحفه بیمارستانی ضدحساسیت و آلرژی هستند که بیماران را دچار مشکل نمی‌کند. انواع پارچه ملحفه بیمارستانی به 4 دسته تقسیم می‌شوند که عبارتند از:پارچه اسپان باند، پارچه تترون، پارچه ترگال، پارچه با فناوری نانو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *