درمان سریع عفونت سوراخ گوش با دکتر آنلاین گوش

درمان سریع عفونت سوراخ گوش با دکتر آنلاین گوش

عفونت گوش، یکی از مشکلات شایع در زندگی روزمره است که می‌تواند بر عملکرد روزانه و کیفیت زندگی تأثیر بگذارد. در مواجهه با علائم ناخوشایندی همچون درد، سردرد، گوش‌درد و افزایش دمای بدن، مشاوره با دکتر آنلاین گوش و حلق و بینی می‌تواند یک گزینه حیاتی باشد.

مشاوره آنلاین با متخصص گوش و حلق و بینی در خصوص عفونت گوش

عفونت گوش یک وضعیت التهابی است که در بخش‌های مختلف گوش اتفاق می‌افتد. این عفونت معمولا به‌دلیل ورود باکتری‌ها یا ویروس‌ها به گوش یا به ‌دلیل تحریکات از سوی قارچ‌ها ایجاد می‌شود. علائم عفونت گوش شامل درد، سوزش، قرمزی، و تورم در منطقه گوش خواهد بود.

درمان عفونت گوش معمولا شامل داروهای ضدباکتری، ضدویروس یا ضدقارچ می‌شود و در مواردی هم نیاز به داروهای ضدالتهاب یا درمان‌های دیگر دارد. در صورت بروز علائم شدید، بهتر است به دکتر آنلاین گوش و حلق و بینی مراجعه شود.

تشخیص عفونت گوش با ویزیت آنلاین متخصص گوش و حلق و بینی

عفونت گوش به‌خصوص در کودکان بسیار شایع است. همیشه لازم نیست برای عفونت گوش به دکتر گوش و حلق و بینی مراجعه کنید؛ زیرا اغلب در عرض سه روز خودبه‌خود بهبود می‌یابند. علائم عفونت گوش معمولا به‌سرعت شروع می‌شود که باید با دکتر آنلاین گوش و حلق و بینی مشورت کرد. این علائم عبارت‌اند از:

 • درد داخل گوش
 • دمای بالا
 • احساس بیماری
 • کمبود انرژی
 • مشکل شنوایی
 • اگر ترشح از گوش خارج شود
 • احساس فشار یا پری داخل گوش
 • سوزش و خارش در گوش و نواحی اطراف آن
 • پوسته‌پوسته شدن داخل گوش و اطراف آن

عفونت گوش در کودکان خردسال و نوزادان رخ می‌دهد. در صورت ابتلا این رده سنی علائم زیر را مشاهده خواهید کرد:

 • گوش خود را بمالند یا بکشند.
 • به برخی صداها واکنش نشان نمی‌دهد.
 • تحریک‌پذیر یا بی‌قرار باشد.
 • از غذای خود دور شوند.
 • تعادل خود را از دست بدهند.

اغلب این نوع عفونت‌ها در مدت سه روز بهبود می‌یابند، اگرچه در برخی موارد، علائم آن تا یک هفته ادامه دارد. اگر شما یا فرزندتان درجه حرارت بالا دارید یا به‌اندازه کافی برای انجام فعالیت‌های عادی خود احساس خوبی ندارید، سعی کنید در خانه بمانید.

مشاوره تلفنی گوش و حلق و بینی

مشاوره تلفنی گوش و حلق و بینی دارای مزایا و فواید مختلفی است که برای افراد مفید خواهد بود. مشاوره تلفنی امکان دسترسی آسان و سریع به دکتر آنلاین گوش و حلق و بینی را فراهم می‌کند، بدون نیاز به حضور فیزیکی در محل مطب. این نوع مشاوره به افراد کمک می‌کند تا زمان و هزینه مرتبط با مسافت و مخارج حمل‌ونقل را کاهش دهند. افراد در محیط آرام و راحت خود به مشاوره می‌پردازند که احتمالا برای برخی از افراد حائز اهمیت باشد.

علت عفونت گوش چیست؟

باکتری‌ها و ویروس‌ها عامل عفونت گوش هستند. اغلب، عفونت گوش پس از سرماخوردگی یا عفونت تنفسی فوقانی دیگر شروع شده و وارد گوش میانی خواهد شد. ویروس یا باکتری به‌محض ورود به داخل، می‌تواند تورم شیپور استاش را ایجاد کند. تورم باعث مسدودشدن لوله می‌شود و منجر به عملکرد ضعیف شیپور استاش و مایع عفونی در گوش میانی شما شود.

عفونت گوش چگونه درمان می‌شود؟

طبق تشخیص دکتر آنلاین گوش و حلق و بینی درمان عفونت گوش به عوامل زیادی بستگی دارد، از جمله:

 • سن فرزند شما
 • شدت عفونت
 • ماهیت عفونت (عفونت بار اول، مداوم یا تکراری)
 • آیا مایع برای مدت طولانی در گوش میانی بوده است یا خیر.

اغلب، عفونت‌های گوش بدون درمان بهبود می‌یابند. دکتر آنلاین گوش و حلق و بینی وضعیت فرزندتان را کنترل می‌کند تا ببیند آیا قبل از تجویز درمان‌ها بهبود می‌یابد. کودک برای عفونت‌هایی که از بین نمی‌روند به آنتی‌بیوتیک یا جراحی نیاز دارند. دراین‌بین، داروهای ضددرد به علائمی مانند گوش‌درد کمک می‌کنند.

آنتی‌بیوتیک‌ها

اگر باکتری باعث عفونت گوش شود، کودک به آنتی‌بیوتیک نیاز خواهد داشت. دکتر آنلاین گوش و حلق و بینی می‌تواند تا سه روز قبل از تجویز آنتی‌بیوتیک منتظر بماند تا ببیند که آیا عفونت خفیف خودبه‌خود برطرف می‌شود یا خیر. اگر عفونت شدید باشد، کودک نیاز به شروع فوری آنتی‌بیوتیک دارد.

داروهای تسکین‌دهنده درد

در جلسه ویزیت آنلاین پزشک، متخصص داروهای بدون نسخه (OTC) مانند استامینوفن (Tylenol) یا ایبوپروفن را برای تسکین درد و کاهش تب توصیه می‌کند. آنها قطره‌های تسکین‌دهنده گوش را در نظر می‌گیرند. دستورالعمل‌های دکتر آنلاین گوش و حلق و بینی را در مورد اینکه چه داروهایی برای کودک شما بی‌خطر هستند، دنبال کنید. هرگز به کودکان آسپرین ندهید. آسپرین می‌تواند باعث یک وضعیت تهدیدکننده زندگی به نام سندرم ری (Reye’s syndrome) شود.

لوله‌های گوش (لوله‌های تمپانوستومی)

اگر کودک دچار عفونت‌های مکرر گوش، عفونت‌هایی که با آنتی‌بیوتیک‌ها بهبود نمی‌یابد یا کاهش شنوایی مرتبط با تجمع مایعات، به لوله‌های گوش نیاز دارد. دکتر آنلاین گوش و حلق و بینی (ENT) لوله‌ها را در طول تمپانوستومی قرار می‌دهد. این یک روش کوتاه (تقریبا ۱۰ دقیقه) است. فرزند شما می‌تواند همان روز به خانه برود.

در طول تمپانوستومی، پزشک لوله فلزی یا پلاستیکی کوچکی را در یک برش کوچک (برش) در پرده گوش کودک قرار می‌دهد. روش سوراخ‌کردن و تخلیه پرده گوش را میرنگوتومی می‌نامند. هنگامی که لوله‌ها در جای خود قرار گرفتند، هوا را به گوش میانی می‌دهند تا مایع تخلیه شود.

لوله معمولا ۱۲ تا ۱۸ ماه در جای خود باقی می‌ماند. احتمال دارد خودبه‌خود از بین برود یا کودک شما برای برداشتن آن نیاز به جراحی داشته باشد. هنگامی که لوله‌ها از بین رفت، سوراخ در پرده گوش کودک بهبود می‌یابد و بسته می‌شود.

جمع‌بندی

دکتر آنلاین گوش و حلق و بینی به‌عنوان یک سرویس مفید و موثر ظاهر می‌شود که افراد را قادر می‌سازد با پزشک یا متخصص به‌صورت تلفنی در ارتباط باشند. این روش ارتباطی دسترسی آسان و سریع‌تری به مشاوره فراهم می‌کند و به افراد امکان می‌دهد تا در محیط آرام خود به مشکلات گوش، حلق و بینی خود بپردازند و راه‌حل‌های لازم را بیابند. صرفه‌جویی در زمان و هزینه، امکان پیگیری مستمر و استفاده در شرایط بهداشتی خاص از جمله مزایای این خدمت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *