با 10 رستوران ایرانی در ایروان آشنا شوید

با 10 رستوران ایرانی در ایروان آشنا شوید

چکیده : در این مطلب قصد داریم 10 مورد از بهترین رستوران‌های ایرانی موجود در ایروان را به شما معرفی کنیم تا در سفر به ایروان بتوانید از این لیست استفاده نمایید.

آیا از آن دسته از افراد هستید که دوست دارید در سفر به هر جای دنیا به سراغ رستوران‌های ایرانی بروید؟ آیا در کشور ارمنستان زندگی می‌کنید و به دنبال پاسخ این سوال هستید که کجا می‌توانید بهترین غذاهای ایرانی را بخورید؟ در این مطلب قصد داریم 10 مورد از بهترین رستوران‌های ایرانی موجود در ایروان را به شما معرفی کنیم تا در صورتی که قصد رزرو تور ایروانرا دارید و یا در کشور ارمنستان زندگی می‌کنید، بتوانید از این لیست استفاده نمایید. اگر شما هم به دنبال کسب چنین اطلاعاتی هستید، با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

 1. رستوران شیروان؛ یک منوی کاملا ایرانی

یکی از بهترین رستوران‌ها با منوی ایرانی که می‌توانید در سفرتان به ایروان پیدا کنید، رستوران شیروان است. این رستوران که بیش از 10 سال سابقه دارد، در کشور ارمنستان بسیار شناخته شده است و در منوی خود مانند رستوران‌های داخل ایران، انواع و غذاهای ایرانی مانند چلوکباب، آبگوشت، جوجه کباب و … وجود دارد. نکته مهمی که در این رستوران و سایر رستوران‌های ایرانی وجود دارد این است که غذاهای ایرانی کاملا حلال هستند و از آنجایی که ایرانیان به این موضوع حساس هستند، این موضوع را باید یک مزیت دانست.

 • امتیاز رستوران شیروان در گوگل: 4.6 از 5

 • ساعت کاری رستوران شیروان: از 11:00 تا 24:00

 1. رستوران فونیکس؛ جایی برای کباب‌خورها

رستوران ایرانی بعدی در ایروان که باید در این لیست قرار گیرد، رستوران فونیکس به معنای ققنوس است. منوی این رستوران تنوع بالایی دارد و انواع غذاهای ایرانی همچون کباب‌ها، خورشت‌ها، کشک بادمجان و… را در آن نوش جان کنید. در این رستوران غذاهای فست فودی مانند پیتزا و برگر نیز قابل سفارش است. مزیت بعدی رستوران فونیکس دکور و فضای دلنشین آن است که باید آن را برای جمع‌های خانوادگی و دوستانه مناسب دانست.

 • امتیاز رستوران ققنوس در گوگل: 4.9 از 5

 • ساعت کاری رستوران ققنوس: از 12:00 تا 23:30

 1. رستوران چکاوک؛ برای طرفداران کله پاچه

رستوران ایرانی بعدی که در ایروان طرفداران زیادی پیدا کرده، چکاوک است. برای کسانی که طرفدار خوردن کله پاچه هستند و می‌خواهند روز خود را با انرژی شروع کنند، چکاوک بهترین گزینه در ایروان است. کله پاچه در میان ایرانیان جایگاه ویژه‌ای دارد تا جایی که حتی در ایروان و با رزرو تور ارمنستانهم نمی‌توان از آن گذشت. در رستوران چکاوک جدا از کله پاچه می‌توانید غذاهای دیگری همچون دیزی، چلوکباب‌ها، خورشت‌های مختلف را نیز نوش جان کنید.

 • امتیاز رستوران چکاوک در گوگل: 4.0 از 5

 • ساعت کاری رستوران چکاوک: از 10:00 تا 24:00

 1. رستوران شهرزاد؛ یک فضای گرم و صمیمی

رستوران ایرانی بعدی در ایروان که محیط گرم و صمیمی‌اش از هر فاکتور دیگری بیشتر توجه ایرانیان را به خود جلب کرده، شهرزاد است. جدا از محیط گرم و صمیمی، منوی متنوع و کیفیت بالای غذاها نیز روی محبوب شدن این رستوران در شهر ایروان تاثیر داشته است. این رستوران یک منوی مفصل دارد که در آن انواع غذاهای مختلف ایرانی مانند کباب و انواع خورشت‌ها و همچنین غذاهای ترکی استانبولی وجود دارد.

 • امتیاز رستوران شهرزاد در گوگل: 4.1 از 5

 • ساعت کاری رستوران شهرزاد: از 11:00 تا 04:00

با 10 رستوران ایرانی در ایروان آشنا شوید

 1. رستوران آریا؛ به اصالت نژاد آریایی

مگر می‌شود حرف از رستوران‌های ایرانی موجود در ایروان باشد و از رستوران آریا نام نبرد؟ این کافه رستوران که در سال 2004 تاسیس شده، حتی در میان خود ارمنی‌ها هم محبوب است. رستوران آریا از دو طبقه مختلف و یک کافه بار تکیل شده است. در قسمت کافه بار می‌توانید انواع نوشیدنی و اسنک را سفارش دهید و در قسمت رستوران هم یک منوی کامل از غذاهای ایرانی در اختیارتان قرار می‌گیرد.

 • ساعت کاری رستوران آریا: تا اطلاع ثانوی، بسته است

 • شماره تماس رستوران آریا: 10568013-374+

 1. رستوران یاسمن؛ تنوع غذاهای خاورمیانه در یک مکان

رستوران یاسمن یکی دیگر از رستوران‌های ایرانی در کشور ارمنستان و شهر ایروان است که دا از غذاهای ایرانی در منوی خود انواع غذاها از بخش‌های مختلف خاورمیانه را نیز دارد. بیشتر غذاهایی که در منوی رستوران یاسمن وجود دارد با ذائقه ایرانیان همخوانی دارد و حلال است. از میان این غذاها می‌توان به کباب اشاره کرد. از دیگر مزایای رستوران یاسمن دارا بودن یک محیط گرم و صمیمی و یک دکوراسیون فوق‌العاده زیبا است.

 • امتیاز رستوران یاسمن در گوگل: 4.7 از 5

 • ساعت کاری رستوران یاسمن: از 11:00 تا 23:00

 1. رستوران خاتون؛ یک کافه رستوران ایرانی

اگر به دنبال یک کافه رستوران ایرانی خوب در کشور ایروان می‌گردید باید به سراغ کافه رستوران خاتون بروید. در منوی این رستوران می‌توانید بهترین غذاهای سنتی ایرانی مانند چلو کباب، زرشک‌پلو با مرغ و چلو خورش‌های مختلف به‌صورت حلال را پیدا کنید. همچنین در این مکان یک کافه هم وجود دارد که می‌توانید انواع نوشیدنی‌ها را نوش جان کنید.

 • امتیاز رستوران خاتون در گوگل: 5 از 5

با 10 رستوران ایرانی در ایروان آشنا شوید

 1. پیتزا شاه؛ برای علاقه‌مندان به فست فود

اگر به دنبال یک فست فود ایرانی در شهر ایروان می‌گردید، پیتزا شاه گزینه خوبی است. این فست فود در خیابان ماشتوتس ایروان قرار دارد. این خیابان را باید یکی از طویل‌ترین و معروف‌ترین خیابان‌های ارمنستان دانست. غذاهای این رستوران همگی حلال است و به جز پیتزا غذاهای سنتی و فرنگی نیز در آن پیدا می‌شود.

 • امتیاز فست‌فود پیتزا شاه در گوگل: 3.4 از 5

 • ساعت کاری فست‌فود پیتزا شاه: از 10:00 تا 24:00

 1. رستوران پارس؛ یک غذای ایرانی با سالاد شیرازی

رستوران ایرانی بعدی که می‌توانید در ایران به سراغ آن بروید، پارس است. در منوی این رستوران اکثر غذاهای ایرانی را می‌توانید پیدا کنید و انواع مخلفاتی که ایرانیان در کنار غذایشان نوش جان می‌کنند، مانند زیتون، سالاد شیرازی، سیر ترشی، ماست و خیار و… نیز در این منو وجود دارد. توصیه می‌شود در صورتی که به رستوران پارس رفتید حتما ساندویچ کباب را سفارش دهید. زیرا این غذایشان بسیار محبوب است.

 • امتیاز رستوران پارس در گوگل: 4.7 از 5

 • ساعت کاری رستوران پارس: از 11:00 تا 23:00

 1. رستوران شِرِپ؛ یک منوی بین‌المللی

در پایان این لیست باید رستورانی را به شما معرفی کنیم که اگرچه کاملا ایرانی نیست اما در منوی آن انواع غذاهای ایرانی وجود دارد و می‌توانید سفارش دهید. این رستوران شرپ نام دارد. شرپ درواقع یکی از بهترین رستوران‌های ایروان است و جدا از کیفیت بالای غذاهایش محیط بسیار جذاب و فضای داخلی و فضای باز دارد. در سفرتان به ارمنستان حتما یک وعده غذایی را در این رستوران بگذرانید.

 • امتیاز رستوران شرپ در گوگل: 4.6 از 5

 • ساعت کاری رستوران شرپ: از 11:00 تا 24:00

کدام رستوران های ایرانی ایروان را انتخاب کنیم؟

در این مقاله 10 تا از بهترین رستوران‌های ایرانی ایروان را به شما معرفی کردیم تا اگر به کشور ارمنستان و این شهر سفر کردید و یا اصلا در ایروان زندگی می‌کنید، بتوانید از این لیست برای پیدا کردن یک غذای ایرانی خوشمزه و حلال استفاده کنید. امتیاز همه این رستوران‌ها از نظر گوگل را هم می‌توانید در این مکان ببینید تا مقایسه و انتخاب برایتان راحت‌تر باشد. اگر رستوران دیگری می‌شناسید که جایش در این لیست خالی است نام آن را در کامنت‌ها با ما و دیگر خوانندگان به اشتراک بگذارید تا دیگران هم بهره ببرند. امید است این مطلب برایتان مفید بوده باشد و بتوانید از آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *