موارد مصرف و عوارض acarmax

موارد مصرف و عوارض acarmax : انسولین جز هورمون های می باشد که تولید آن در بدن به شکل طبیعی انجام می گردد. در صورتی که در بدن میزان کافی از انسولین تولید نگردد سبب ایجاد بیماری دیابت شده است چون در اصل کار انسولین کنترل قندخون است.

افرادی که مبتلا به دیابت هستند برای اینکه بتوانند میزان قندخون شان را کنترل کنند به درمان نیاز دارند و البته همین موضوع می تواند در آینده عوارضی را برایشان به همراه بیاورد.

acarmax و کنترل دیابت

بسیاری از افراد برای اینکه سطح قندخونشان را کنترل کنند اقدام به تغییر رژیم غذای شان می نمایند که البته برای عده ی موثر است ولی در مقابل این روش برای عده ی دیگر جوابگو نیست و باید در کنار یک رژیم غذایشان از داروهای مثل acarmax نیز استفاده کنند.

آکاربوز در رژیم غذایی سبب می شود که جذب کبربوهیدراتهای مصرف شده و هضم کاهش داشته باشد و در نهایت پس از صرف وعده ی غذای سبب کاهش سطح قندخون می گردد.

قبل از اینکه بخواهید این دارو را مصرف کنید باید بروشور درون جعبه را مطالعه کنید تا بتوانید در مورد دارو اطلاعات جامعی را بدست بیاورید و از عوارض احتمالی دارو مطلع گردید.

برای هر فردی میزان دوز دارو متفاوت بوده و پزشک هر میزانی که برای بیمار تجویز می کند باید به دقت رعایت نماید و خودسرانه دوز دارو را زیادتر یا کمتر نکند. این دارو با دو دوز پنجاه یا صد میلی گرم در داروخانه ها وجود داشته ولی بهتر است همیشه از میزان دوز کم شروع شود تا حداکثر دوز آن به دویست میلی گرم سه بار در روز می رسد.

نکته) برای شروع بهتر است غذا همراه با آب میل کنید.

عوارض دارو

بهتر است بدانید که اگر در زمان مشخص شده فراموش کردید که دوز دارو روزانه را مصرف کنید ولی به زودی آن را بخاطر آورید، دارو را مصرف نمایید ولی اگر زمانی به یادآوردید که به ساعت دوز بعدی نزدیک است بهتر است دوز فراموش شده را رد کرده و سپس به سراغ دوز جدید بروید. هیچ وقت نباید دو دوز را با یکدیگر مصرف نمایید.

تمام داروها می توانند برای شما عوارض جانبی را به وجود بیاورند. ولی بسیاری از مصرف کننده ها پس از مصرف دارو دچار هیچ گونه عارضه ی نمی شوند. برخی از عوارض دارو پس از گذشت زمان کوتاهی از مصرف دارو از بین می روند. اما اگر عوارضی به صورت دراز مدت برای بیمار وجود دارد حتما با پزشک مشورت های لازم صورت بگیرد.

از عوارض بسیار رایج دارو می توان به نفخ و گرفتگی و پیچ خوردن شکم و اسهال و شکم درد اشاره نمود.

کنترل بیماری دیابت

نکات مهم در مورد مصرف دارو

1)هیچ وقت نباید دارو را زیادتر از حدی که پزشک تجویز کرده است مصرف کنید 2)در صورتی که حس کرده اید شخصی پس از مصرف دچار مسمومیت دارویی شده اند و علائمی مثل تنگی نفس یا غش و ضعف داشته است سریعا با اورژانس تماس بگیرید.

موارد مصرف و عوارض acarmax : اگر عوارضی مثل زردی چشم یا پوست مشاهده کردید حتما به پزشک اطلاع بدهید.

3)دارو را دور از دسترس اطفال و کودکان قرار بدهید 4)از قرار دادن دارو در مقابل تابش مستقیم خورشید خودداری نمایید 5)خانم های باردار و شیرده باید حتما پیش از مصرف دارو با پزشک مشورت کنند 6)در صورتی که اخیرا عملی در رابطه با دستگاه گوارش داشته اید باید حتما با پزشک مشورت نمایید. 7)افرادی که دچار مشکلات کبدی یا کلیوی هستند در رابطه با مصرف دارو باید با پزشک مشورت کنند.

موارد مصرف و عوارض acarmax :اگر در زمان مصرف این دارو، دارویی دیگری را نیز مصرف می کنید حتما با پزشک تان صحبت کنید چون برخی از دارو با یکدیگر اختلال دارویی داشته و میزان اثربخشی آن ها را کاهش میدهد.