بهترین پرستار سالمند را از مجموعه سلامت اول بخواهید

دوره سالمندی را نباید به عنوان یک چالش حل نشدنی بدانیم و تصورات منفی که در مورد این دوران وجود دارد را باید به طور کامل فراموش کنیم. به خصوص در زندگی امروز که میزان مرگ و میر کمتر و افزایش امید به زندگی بیشتر شده و این ویژگی باعث شده تا طول عمر انسان‌ها بیشتر از قبل شود. بنابراین بخش بزرگی از زندگی هر فردی در دوران سالمندی می‌گذرد و در نتیجه باید برای این دوران برنامه‌ای مشخص و منظم داشت.

در هر خانواده‌ای افراد جوان باید بتوانند به افراد سالمند کمک کرده و به نیازهای آنها توجه و رسیدگی کنند، چرا که این افراد مراقبت و توجه ویژه‌ای را نیاز دارند. گاهی ممکن است در یک خانواده زمان کافی برای رسیدگی وجود داشته باشد و در خانواده دیگر نیاز به یک فرد برای کمک وجود داشته باشد.

اینجاست که اهمیت وجود یک پرستار سالمند در تهران بیشتر از قبل احساس می‌شود. این فرد می‌تواند به سالمندان در انجام امور شخصی و زندگی روزمره کمک کند و با صمیمیت و دوستی با آنها لحظات خوشی را برایشان فراهم کند. علاوه بر این در صورت نیاز پرستار وظایف درمانی و پزشکی سالمند را هم به عهده گرفته و آنها را انجام دهد.

چرا باید پرستار سالمند را استخدام کنیم؟

به طور حتم یک پرستار سالمند به دلیل تجربه بالایی که دارد، می‌تواند ارتباط موثرتری را با فرد سالمند داشته باشد و به همین دلیل است که در صورت وجود یک فرد سالمند در منزل بهتر است به فکر دریافت این خدمات از شرکت‌های مختلف باشید. موارد زیر اهمیت وجود پرستار سالمند را به شکل بهتری نشان خواهد داد:

  1. مراقبت رفتاری: پرستار سالمند با داشتن تخصص و دانش در زمینه پرستاری سالمند، می‌تواند مراقبت‌های شخصی، بهداشتی و درمانی لازم را در اختیار او قرار دهد. او با مشکلات و نیازهای جسمی و روانی سالمندان آشنا است و برنامه‌های مراقبتی مناسبی را برای آنها در نظر می‌گیرد تا با ارائه این موارد بتواند زندگی این افراد را بهتر از قبل کند.
  2. مراقبت شخصی: از طرفی ممکن است فرد سالمند نتواند برخی از فعالیت‌های روزمره خود را انجام دهد، بنابراین یک پرستار می‌تواند در این امور نیز به آنها کمک کند. در میان این فعالیت‌ها می‌توانیم به بهداشت شخصی، نظافت بدن، تغییر لباس و حتی مراقبت‌هایی مانند بی‌اختیاری ادرار و پوشک شدن نیز اشاره کنیم.
  3. نگهداری در منزل: حضور سالمندان در منزل ممکن است به مرور زمان باعث اضطراب و افسردگی در آنها شود. اما یک پرستار سالمند می‌تواند در منزل با او ارتباط صمیمی برقرار کرده و امیدش به زندگی را بیشتر از قبل کند.
  4. امور خانه‌داری: پرستار سالمند می‌تواند در امور خانه‌داری نیز به فرد کمک کند، به خصوص اگر سالمند مورد نظر به تنهایی در منزل خود زندگی کند. اگر به فردی نیاز دارید که به جز مراقبت از سالمند، امور منزل را هم انجام دهد، فعالیت‌هایی مانند پخت غذا، نظافت منزل و مرتب‌کردن وسایل و … را در هنگام دریافت خدمات پرستار سالمند، باید به شرکت مورد نظرتان اعلام کنید.
  5. سرگرمی و تفریح: برخلاف عقیده بسیار از افراد، سالمندان نیز نیازمند سرگرمی و تفریح هستند. پرستار سالمند می‌تواند برنامه‌های متنوعی برای سالمندان ارائه دهد و اوقات شادی را برای آن‌ها فراهم کند. در این میان می‌توانیم به پیاده‌روی، گردش در پارک، حل جدول و پازل، تماشای فیلم و خواندن کتاب اشاره کنیم.
  6. مراقبت و پیگیری‌های درمانی: پرستار سالمند می‌تواند در پیگیری درمان بیماری‌های مزمن سالمندان نیز نقش داشته باشد. او می‌تواند داروها را به موقع یادآوری کرده و روی مصرف صحیح آن‌ها نظارت کند. همچنین، می‌تواند فشار خون و قند خون سالمند را اندازه‌گیری کرده و در صورت نیاز آنها را به پزشک یا خانواده سالمند گزارش دهد.
  7. پیگیری مسائل مالی: در صورت توافق خانواده سالمند و پرستار، پرستار سالمند می‌تواند مسئولیت‌های مالی و اداری سالمند را هم برعهده بگیرد. به عنوان مثال این فرد می‌تواند قبوض سالمند را پرداخت کند، خریدهای منزلش را انجام دهد و اداره موارد بانکی او با به عهده بگیرد.

همانطور که می‌بینید، نیاز به پرستار سالمند در منزل به دلایل مختلفی حس می‌شود و ممکن است با توجه به شرایط خاص هر فرد، نیاز به پرستاری با قابلیت و ساعت کاری مشخص داشته باشد. به همین دلیل در زمان مراجعه به شرکت‌های خدماتی برای دریافت مراقبت‌های لازم باید نیازهای سالمند و خودتان را بررسی کرده و آنها را به شرکت اعلام کنید، تا در نهایت بهترین راهکار برایتان در نظر گرفته شود.

مهارت‌ها و توانایی‌های مورد نیاز پرستار سالمند

پرستار سالمند با توجه به وظایفی که بر عهده دارد، باید مهارت‌ها و توانایی‌هایی را داشته باشد. او باید با علاقه قلبی با سالمندان رفتار کرده و توانایی برقراری ارتباط صمیمی و حمایت مستمر را داشته باشد. همچنین پرستار سالمند باید دارای روحیه کمک‌کننده و خیرخواهانه باشد و توانایی ایجاد حس اطمینان و آرامش در سالمندان را داشته باشد.

ویژگی مهم بعدی در پرستار سالمند توانایی مدیریت و برنامه‌ریزی مناسب و انجام چند وظیفه به صورت همزمان است. پرستار سالمند باید سالم بوده و دارای توان بدنی کافی هم باشد تا بتواند برای مدت طولانی و پیوسته کار کرده و فعالیت‌های جسمانی مرتبط با مراقبت از سالمندان را بدون مشکل انجام دهد.

مهارت‌های اجتماعی، ویژگی مهم دیگر در پرستار سالمند است. او باید مهارت‌های ارتباطی قوی داشته باشد تا بتواند به راحتی با سالمندان و خانواده‌هایشان ارتباط برقرار کرده و نیازها و احتیاجاتشان را درک کند.

دریافت خدمات پرستاری از مجموعه‌های معتبر

با وجود مشغله‌های زیادی که همه انسان‌ها امروزه با آن روبه‌رو هستند، خدمات پرستاری آنلاین روز به روز گسترده شده و در نتیجه کار را برای ما راحت‌تر می‌کنند. به جز پرستار سالمند که در این مطلب به آن پرداختیم شما می‌توانید از خدمات دیگری مانند آمبولانس خصوصی، متخصصین طب سالمندی، متخصصین رادیولوژی و فیزیوتراپی، متخصصین داخلی و اطفال و حتی پزشک عمومی و پرستار نیز در منزل بهره‌مند شوید. همچنین در بسیاری از شرکت‌ها، خدماتی مانند پرستار کودک و بیمار هم ارائه می‌شود که هر فردی می‌تواند در سریعترین زمان ممکن آن‌ها را دریافت کند.

این فعالیت‌ها باعث شده تا مراجعه به بیمارستان و درمانگاه‌ها کمتر شده و در نتیجه این مراکز بیشتر مخصوص کسانی باشد که تنها در مواقع اورژانسی به آنها مراجعه می‌کنند.

دریافت خدمات پرستار سالمند از سلامت اول

سلامت اول را می‌توانیم به عنوان یکی از بزرگترین مجموعه‌هایی بدانیم که در زمینه اعزام پرستار سالمند، کودک، بیماری و پزشکان فعالیت می‌کند و توانسته در این زمینه اعتماد بسیاری از افراد را به خود حلب کند. این مجموعه توانسته تاییدیه وزارت بهداشت را هم برای ارائه خدمات خود دریافت کند و به عنوان یک همراه همیشگی در کنار افرادی باشد که به این خدمات نیاز دارند. سلامت اول در مجموعه خود از نیروهای مجرب و تجهیزات پزشکی پیشرفته استفاده کرده و به همین دلیل فعالیت‌هایی که شما به آن نیاز دارید را در بهترین حالت خود و با بالاترین میزان کیفیت در اختیارتان قرار می‌دهد.

در سلامت اول می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌‌روز نیاز خود را اعلام کنید و پس از دریافت مشاوره در این زمینه، خدماتی که برایتان مناسب‌تر است را دریافت نمایید. اولویت این شرکت همیشه در استخدام پرستاران پرانگیزه، صبور و با حوصله بوده و باور دارد که حفظ سلامت جسمانی و روانی افراد یک جامعه به تخصص کسانی بستگی دارد که در ارتباط مستقیم با آن‌ها هستند. بنابراین سلامت روانی و دانش تمام نیروهای خود را قبل از استخدام بررسی و آنها را تضمین می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *